SZWECJA: Ofiara gwałtu popełnia samobójstwo, gdy prokurator stwierdził „brak dowodów”

Szwedka, zgwałcona przez uchodźcę, popełnia samobójstwo po tym, jak prokurator stwierdzi, że jest „brak dowodów” gwałtu.
Angelica Wiktor, która została zgwałcona przez syryjskiego uchodźcę  zdecydowała się zakończyć życie przez przedawkowanie leków. Po gwałcie dokonanym przez sąsiada  poczuła się zdruzgotana, a brak reakcji prokuratury pogorszył jej poczucie niskiej wartości. Została zgwałcona we własnym mieszkaniu.
Jej sąsiad, Adnan, wraz ze swoim przyjacielem Samirem  przyszli do niej późnym wieczorem. Ponieważ Angelica wzięła wcześniej tabletki nasenne, nie była pewna dokładnego czasu. Ale pamiętała jak Adnan popychał ją do sypialni, by zmusić ją do położenia się na łóżku, przytrzymując ją i gwałcąc. Doświadczenie to było wyjątkowo bolesne, ponieważ Angelica miła włożony tampon, który został  wepchnięty tak głęboko w nią, że nie mogła go  potem wyjąć.
 Podczas gdy Angelica była  gwałcona przez Adnana, Samir był cały czas w mieszkaniu.
Policja i prokurator zignorowali niektóre dowody m.in. ślady DNA w mieszkaniu kobiety  oraz  jej siniaki związane z napadem.
Podczas przesłuchania przez policję Samir przyznał nawet, że on i Adnan byli w mieszkaniu Angelicy; jednak prokurator postanowił zamknąć sprawę powołując się na „brak dowodów”.
es

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ