Niemieccy policjanci w mieście Halle zostali zaatakowani przez migrantów w Halloween, zaś policja w Kolonii zmuszona była wezwać do posiłku z powodu ataków seksualnych i przemocy ze strony młodych uchodźców.
W Kolonii policja musiała wezwać posiłki po tym, jak pijani mężczyźni, opisywani przez świadków, jako Afrykanie i Arabowie, zebrali się w pobliżu dworca w Kolonii, gdzie przed dwoma laty, w Sylwestra , doszło do ataków seksualnych na kobiety.
Policja twierdzi, że było „wiele bójek i awantur” a „trzy kobiety zostały wykorzystane seksualnie”. W związku z tymi gwałtami aresztowano dotychczas dwóch mężczyzn, informuje niemiecki  tygodnik Focus. Ogółem zostały zatrzymane 33 osoby.
Od czasu sylwestrowego aktu seksualnego w 2015 roku policja w Kolonii jest bardziej czujna, i stara się zapewnić bezpieczeństwo kobietom przed atakami seksualnymi. Chociaż , jak widać, nie do końca to się udało.
Natomiast we wtorek wieczorem w Halle, policja została zaatakowana przez 20 młodych, uzbrojonych uchodźców. Grupa ta zaczęła wyrzucać śmieci na ulicę, zapaliła urządzenia na przedszkolnym palcu zabaw, i wybijała okna w budynku.  Policja w czasie interwencji została obrzucona kamieniami, które były również rzucone w samochody patrolowe. Dziewięciu młodych mężczyzn i dwie kobiety zostały zatrzymane – informuje Welt.
Zdaniem rzecznika policji, grupa ta jest już znana policji i była w przeszłości zaangażowana w wiele działań kryminalnych i współdziała z lewacką organizacją ekstremistyczną Antifa.
ude

Zobacz również: