Brytyjskie media ostrzegają, że ISIS może przeprowadzić ataki w kurortach turystycznych na Karaibach. Islamscy terroryści przygotowują ataki, które będą skierowane przeciwko turystom z Zachodu

Obawy budzą terroryści, którzy wyjechali z Trynidadu i Tobago walczyć w szeregach państwa islamskiego a obecnie planują powrót na Karaiby.

Karaibska Wspólnota (CARICOM) podejmuje obecnie działania mające na celu zapobieganie powrotowi wojowników na wyspy, położone na południowy wschód od Stanów Zjednoczonych, skąd  można zorganizować ataki terrorystyczne.

Gdy dziennikarze zapytali o ryzyko powrotu wojowników ISiS, przedstawiciel CARSOM powiedział: – To nie jest kwestia czy wrócą, ale kiedy.

Bojownicy będą  mogli podróżować przez większość wysp karaibskich bez wizy, co oznacza, że ​po ​dotarciu do Bahamów będą tylko o krok od Florydy, co szczególnie niepokoi władze USA.

Ponad 200 osób wyjechało z Karaibów w ostatnich latach aby walczyć w szeregach ISIS. Większość z nich pochodzi z  Trynidadu i Tobago, gdzie islamski radykalizm  jest zadomowiony od dawna.

us