W Wołominie wyłapują dilerów

0
Funkcjonariusze wołomińskiej komendy pod nadzorem Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga w Warszawie, prowadzącej śledztwo ukierunkowane w zwalczanie przestępczość narkotykową na terenie garnizonu warszawskiego, zatrzymali kolejne osoby powiązane z grupą przestępczą zajmującą się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych w Warszawie oraz powiecie wołomińskim.
„Buła”, „Czołg”, „ Bolo”, „Jogi”, „Waldek” oraz dwie kobiety w wieku 26 i 45 lat już usłyszały zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomani. Wobec 6 zatrzymanych osób sąd podjął decyzję o zastosowaniu najsurowszego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, wobec jednej dozór policyjny i poręczenie majątkowe.
Prowadzone pod nadzorem Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga w Warszawie śledztwo, ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej na terenie garnizonu warszawskiego, doprowadziło do rozpracowania przez policjantów z Wołomina grupy przestępczej zajmującej się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych w Warszawie oraz powiecie wołomińskim.
Policjanci ustalili, że grupa składająca się zarówno z kobiet, jak i z mężczyzn, w różnym przedziale wiekowym, uczestniczyła w nielegalnym obrocie heroiną, kokainą, marihuaną, amfetaminą i mefedronem. Dodatkowo z posiadanych informacji wynikało, że osoby zamieszane w ten proceder mogły brać również udział w dokonywaniu innych przestępstw w tym, m. in. pobiciach ze skutkiem śmiertelnym, rozbojach i wymuszeniach rozbójniczych.
Pod koniec czerwca br., wspólne działania policjantów z Wołomina oraz stołecznego wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw wraz z funkcjonariuszami z innych jednostek garnizonu warszawskiego, SPAP Warszawa, BOA KGP oraz CBŚP, skierowane w przestępczość narkotykową, doprowadziły do zatrzymania 39 osób w wieku od 24 do 60 lat. Ponad 400 funkcjonariuszy, w trakcie prowadzenia czynności, przeszukało ponad 60 miejsc. Policjanci znaleźli i zabezpieczyli, m.in. broń palną wraz z amunicją, półprodukty służące do produkcji środków odurzających oraz heroinę, kokainę i mefedron. Podczas przeszukań znaleziono i zabezpieczono również środki odurzające w postaci heroiny, kokainy oraz mefedronu.  Policjanci zabezpieczali także około 100 tys. złotych oraz wartościowe zegarki, biżuterię i monety kolekcjonerskie.
Sąd na wniosek Prokuratora Prokuratury Okręgowej  Warszawa Praga w Warszawie zastosował wówczas środki zapobiegawcze w postaci tymczasowych aresztów wobec 34 osób.
Funkcjonariusze z Wołomina nadal pracowali nad sprawą. 26 czerwca w godzinach porannych na terenie Portu Lotniczego w Warszawie w chwili przylotu z Teneryfy policjanci zatrzymali 39-letniego Rafała K. ps. „Czołg”, dzień później również na tam samym lotnisku zatrzymali 44-letniego Dariusza C. ps. „Jogi”, który miał wylecieć z Polski na wakacje. 18 sierpnia w Warszawie kryminalni zatrzymali 39-letniego Waldemara S. ps.”Waldek”. Wszyscy trzej decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani.
Kilka dni temu policjanci na wniosek Prokuratora Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga w Warszawie doprowadzili do sądu 35-letniego Tomasza K. ps. „Buła” i 36-letniego Marcina P. ps. „Bolo” podejrzanych o wprowadzenie do obrotu 13 kg heroiny i 15 kg marihuany. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec obu mężczyzn tymczasowy areszt.
Tego samego dnia kryminalni zatrzymali 45-letnią Agnieszkę B. i 26-letnią Annę B. Pierwsza z kobiet usłyszała już zarzuty udziału w obrocie znacznych ilości środków odurzających w postaci 1,5 kilograma heroiny, druga 0,5 kg heroiny. Wobec Agnieszki B. sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, wobec Anny B. policyjny dozór, zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe w kwocie 50 tys. złotych.
Zatrzymanym zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii może grozić kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.
Policjanci w trakcie prowadzonych czynności zabezpieczyli dodatkowo blisko 250 telefonów komórkowych, mienie znacznej wartości w postaci nieruchomości, samochodów, biżuterii, zegarków oraz gotówki.
Sprawa ma nadal charakter rozwojowy i nie są wykluczone kolejne zatrzymania.
ea/ts

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ