W organizmie człowieka tlen jest pobierany w płucach, gdzie zużywany jest w procesie oddychania. Wiąże się z hemoglobiną krwinek czerwonych, następnie jest oddawany do tkanek, gdzie bierze udział w przemianie materii.
Niedotlenienie organizmu skutkuje sennością, brakiem energii, zmęczeniem, bólem głowy, spadkiem odporności, zaburzeniami przemiany materii, pogorszeniem stanu cery.
Tlenoterapia pomaga w odnowie skóry oraz narządów wewnętrznych.
Z terapii tlenowej często korzystają sportowcy, ponieważ podnosi się sprawność i wydajność organizmu.. Kobiety traktują tlenoterapię jako uzupełnienie pielęgnacji kosmetycznej. Osoby przepracowane w ten sposób niwelują zmęczenie i stres.
Tlen można podawać drogą zewnętrzną i wewnętrzną.
Kosmetyk tlenowy to w dosłownym tego słowa znaczeniu koncentrat tlenowy podawany bezigłowym zastrzykiem pod ciśnieniem za pomocą specjalnego aplikatora. Łącznie z tlenem skórze dostarczane są np. fitohormony, witaminy, kwas hialuronowy.
Kosmetyki tlenowe w postaci kremów aplikowane na skórę przedostają się przez kanaliki do głębszych warstw skóry i poprawiają jej koloryt i witalność. Są to tzw. kosmetyki dotleniające.
Inhalacja tlenowa
Tlen podawany jest bezpośrednio do otworu nosowego, albo za pomocą specjalnej, jednorazowej maski, którą zakłada się na twarz. Dotlenianie w ten sposób można połączyć z odpoczynkiem pod maską odżywczą na twarz.
Poza dotlenieniem można się dodatkowo zrelaksować i wyciszyć. Jeżeli dodamy do tego muzykę relaksacyjną to poczujemy wyjątkową odnowę organizmu.
Wiadomo, że z wiekiem organizm się zużywa i brakuje mu tlenu. Jeżeli jest możliwość poprawy jakości skóry i całego organizmu to czemu nie korzystać.
Każda terapia, w tym tlenowa, jest sposobem na dłuższą młodość. Korzystanie z umiarem z terapii tlenowej nie zaszkodzi a wręcz pomoże naszemu zdrowiu.
Hanna Kasztelan

Zobacz również: