„Odkrywam piękno w prostocie” – Christophe Pillet, twórca przedmiotów prostych i zmysłowych

Christophe Pillet, francuski designer znany z tego, że tworzy przedmioty o prostych, a jednocześnie zmysłowych i perfekcyjnych kształtach, autor m.in. kolekcji Chic Air nagrodzonej Red Dot Awards 2017 będzie gościem specjalnym Warsaw Home Expo. Spotkanie z nim to okazja do tego, aby osobiście porozmawiać, usłyszeć czym kieruje się w projektowaniu, a także poznać kulisy współpracy z polską firmą meblarską Profim, która zaprosiła go na to wydarzenie.

Klarowność wypowiedzi, poszukiwanie prostoty, a przy tym zrównoważona elegancja to główne zasady, którymi kieruje się w Christophe Pillet. „Nie szukam wyjątkowości, odkrywam piękno w prostocie” – podkreśla, a o wyjątkowości jego projektów często stanowią dopracowane do perfekcji detale. Ten jego powściągliwy, a jednocześnie bardzo zmysłowy styl spowodował, że Pillet jest jednym z nielicznych francuskich designerów, którzy zdobyli światową sławę w projektowaniu hoteli, butików oraz kierowaniu projektów artystycznych w USA, Wielkiej Brytanii i Japonii. Uznanie osiągnął nie tylko za skalę swojej twórczości, ale też za jej jakość – od architektury, poprzez transformację obiektów, projektowanie mebli, odzieży, po kierownictwo artystyczne. Projekty sygnowane jego nazwiskiem są nierozerwalnie związane z najlepszymi prestiżowymi markami, między innymi: Lacoste, Veuve Clicquot, Driade, Cappellini i Emu, Porro, Jean-Claude Jitrois, John Richmond, Catherine Malandrino, Lancel czy Le Tannneur International. Zaprojektował m.in. wnętrza takich hoteli jak Sezz w Saint Tropez i w Paryżu, Sahrai oraz restauracji Maison Blanche w Fezie czy Guilo Guilo w Paryżu. Jego prace znajdują się w zbiorach Centre Pompidou, Centre Nationalle des Arts Plastiques, Arts Decoratifs czy Cooper-Hewitt Museum. Dla marki Profim zaprojektował premierowe kolekcje Chic i Chic Air, która otrzymała Red Dot Awards 2017 oraz uzupełniające linię stoliki Chic.

Kolekcja Chic Air to niezwykle lekkie w formie meble, które wyróżnia minimalistyczny, wysublimowany design. Jej kształty oparte są o kanciaste, geometryczne formy połączone z delikatnymi przekrojami stelaża podtrzymującego całość. Charakteru meblom dodaje możliwość połączenia dwóch różnych materiałów  – wysokogatunkowej skóry na zewnątrz i miękkiej tapicerki wewnątrz kubełka. Kolekcja dostępna w sprzedaży od października 2017 r.

Konferencja prasowa z udziałem Christophea Pilleta odbędzie się 6 października 2017 r. podczas targów Warsaw Home Expo 2017 na stoisku firmy Profim (A4/B14 w hali F), w Międzynarodowym Centrum Targowo – Kongresowym Ptak Warsaw Expo. Początek spotkania o godz. 11.30.

Dodatkowe info www.profim.pl

Zobacz również: