fot symboliczne/Policja
Policja zatrzymała mężczyznę, który groził na jednym z portali społecznościowych, że podłoży ładunki wybuchowe pod Sejmem. Sprawca został zatrzymany i przyznał się do winy.
Jak poinformowała Komenda Główna Policji, dzięki sprawnym działaniom policjantów Biura dw. z Cyberprzestępczością KGP sprawca grożący podłożeniem ładunków wybuchowych pod Sejmem został szybko ustalony i zatrzymany. Policjanci Sekcji Obsługi Całodobowej Biura dw. z Cyberprzestępczością we współpracy z jednym z portal społecznościowych ujawnili wpis polskiego użytkownika, w którego treści zawarte były groźby.
Policjanci ustalili prawdopodobnego sprawcę gróźb i szybko poinformowali właściwą miejscowo jednostkę policji. Policjanci szybko namierzyli podejrzanego.
Mężczyzna został zatrzymany. Obecnie trwają czynności procesowe, zabezpieczono m.in. dwie jednostki komputerów. Sprawca przyznał się do zamieszczenia wpisów na portalu społecznościowym i kierowanych przez niego gróźb. W takich sytuacjach zawsze powiadamiany jest Wydział dw. z terrorem kryminalnym i zabójstw KSP.
Podejrzanemu grozi teraz kara pozbawienia wolności.
KGP/ex

 

Zobacz również: