Muna Jama,  muzułmańska uczestniczka konkursu piękności Miss Universe i zamiast w kostiumie kąpielowym wystąpiła w kaftanie. Konkurs odbył się w tym tygodniu w Londynie.
27-letnia Muna Jama z Forest Gate otrzymała pozwolenie na występ w konkursie Miss Universe bez konieczności noszenia bikini. Zamiast niego muzułmańska królowa piękności z Forest Gate założyła kaftan. Jury  tegorocznego brytyjskiego konkursu Miss Universe wyraziła zgodę na jej występ w zakrytym stroju.
Muzułmańska uczestniczka konkursu uznała, że występ w stroju kąpielowym będzie sprzeczny z jej religią.  Zatem wynegocjowała z organizatorami inny strój.
   – Nie nosiłbym bikini na plaży, więc nie zamierzam nosić w czasie konkursie, aby zdobyć punkty – powiedziała  Muna Jama. I podczas niedawnego finału konkursu pojawił się na scenie w kolorowym  kaftanie.
O ile mi wiadomo, nikt nie zmuszał jej do udziału w konkursie Miss Universe, w którego programie od zawsze jest prezentacja uczestniczek w strojach kąpielowy. Jeśli nie była w stanie spełnić warunków konkursu, to po co w nim brała udział? Zapewne tylko po to, aby pokazać, że zachodnie zwyczaje i praktyki muszą ustąpić przed prawem szariatu i islamskimi obyczajami.
I to jej się udało w pełni.
eps

 

Zobacz również: