Al-Awlaki, który był pochodzenia żydowskiego, należał do liderów Al-Kaidy,

Muzułmańska stacja radiowa Imam FM w Sheffield  nadawała przez 25 godzin (!) przemówienie Anwara Al-Awlaki- kaznodziei związanego z Al-Kaidą, w którym  wzywał do „świętej wojny z niewiernymi”.  Al-Awlaki, znany  z nienawiści do świata zachodniego  został zabity w USA w 2011 roku. Jednak do dziś jego kazania są wykładnią postępowania dla setek tysięcy muzułmanów.

Al-Awlaki, który był pochodzenia żydowskiego,  należał do  liderów Al-Kaidy, był nie tylko duchownym ale też rekruterem i trenerem bojowników islamskich.

Mówi się, że to on zainspirował atak na redakcję  Charlie Hebdo w Paryżu oraz  próbę wysadzenia amerykańskiego samolotu i masakry 13 osób w Fort Hood w Teksasie.

Jego wykłady zostały wyemitowany w języku angielskim 14 czerwca. Al-Awlaki powiedział w nich miedzy innymi: – Przygotujcie siłę, jaką tylko maci do świętej wojny w imię Allaha. To jest nasz święty obowiązek aby zabijać niewiernych!

Na skutek skargi w tej sprawie zawieszono licencję na nadawanie stacji radiowej z Sheffield, gdyż emitowany materiał „zawierał bezpośrednie wezwanie do działania członków społeczności muzułmańskiej, aby przygotowali się do walki z osobami, które nie są muzułmanami „.

Szefowie stacji Imam FM mają 21 dni na wyjaśnienie  lub zamknięcie stacji radiowej.  Zgodnie z zasadami nadawania nie wolno włączać mowy nienawiść do programów telewizyjnych lub radiowych, chyba że jest to uzasadnione kontekstem.
Mohammad Mughal, dyrektor stacji, powiedział: – To bardzo, bardzo smutne, ponieważ nikt z nas nie miał pojęcia, że ​​ten wykład głosił nienawiść. Nie jesteśmy jedynie muzułmańską stacją radiową, regularnie prezentujemy chrześcijańskich prezenterów – dodał.

ex

Zobacz również: