„W najbliższym czasie opublikujemy na naszym portalu video-wywiad z Krzysztofem Rutkowskim. Odniesie się w nim do aktualnych, niebywałych informacji mnożących się w mediach na temat sprawy. I o krokach prawych, które zamierza podjąć wobec osób go pomawiających m.in. w Telewizji Publicznej.”- przekazał portal patriot24.pl, który powiązany jest z byłym detektywem.

Chodzi o program Anity Gargas. W wyemitowanym 17 maja „Magazynie Śledczym”, dziennikarka wnikliwie przedstawiła tło sprawy Magdaleny Żuk oraz zastanawiała się, czy zaangażowanie Rutkowskiego pomaga czy szkodzi sprawie? Dość krytycznie odniosła się do jego działań, co najwyraźniej nie spodobało się byłemu detektywowi.

Wraz z mecenasem Maciejem Morawcem składam dziś w sądzie w Warszawie akt oskarżenia przeciwko dziennikarce TVP o nazwisku Anita Gargas. Oraz Telewizji Publicznej, która dopuszcza ją do przekazywanie na antenie tej utrzymywanej z pieniędzy podatników stacji, kłamliwych informacji na mój temat  i m.in. sprawy śmierci Karoliny Kaczorowskiej w Karpaczu – przekazał za pośrednictwem swojego portalu Rutkowski.

mb/ fot. Zbigniew Heliński

 

Zobacz również: