Jak poinformował kanał Al-Majadin, oddział operacji specjalnych libańskiej armii aresztował grupę dziesięciu terrorystów Państwa Islamskiego. Zlikwidowano jednego z przywódców  grupy,  który odpowiadał  za egzekucje dokonywane na libańskich żołnierzach, schwytanych do niewoli.

Cała operacja została przeprowadzana w Wadi al-Hosn, na obrzeżach miasta Arsal, w pobliżu syryjskiej granicy. Doszło do potyczki, w czasie której kilku terrorystów zostało zlikwidowanych. Wśród aresztowanych są osoby odpowiedzialne za handel bronią, minerzy, organizatorzy ataków na posterunki blokowe i patrole libijskiej armii.

Arsal od 3 lat jest jedną z najbardziej niestabilnych miejscowości Libanu. Miasto oraz pobliskie góry są ważnym obiektem dla terrorystów, którzy starają się zapewnić sobie w tym rejonie bezpieczną trasę przemytu broni i przerzutu terrorystów przez syryjską granicę.

Libańska armia i członkowie szyickiego ruchu Hezbollah regularnie atakują w tym rejonie oddziały Państwa Islamskiego, udaremniając im próby przedostania się na teren Libanu.

ex