Trwa unijne szaleństwo imigracyjne. Nie wiem, czy tzw. przywódcy Europy nie dostrzegają problemu, czy może nie są w stanie go dostrzec. Patrząc na zachowanie i niezbyt zrozumiałe działania np. Junckera, w końcu wysokiego urzędnika unijnego, nie można mieć wielkiej nadziei, że dobrze się to skończy.
Co się dzieje z tzw. lewicowymi politykami, jeśli chodzi o sprawy poważne? Mam wrażenie, że bardzo ich to przerasta. Po prostu powaga nie mieści się w kryteriach lewactwa. Są w stanie robić happeningi, są w stanie wywijać różnobarwnymi flagami, ale nie są w stanie zaoferować jakichś poważnych rozwiązań coraz bardziej nabrzmiałych problemów.
Toteż może dlatego ewidentne uchlewanie się Junckera jest tolerowane, bo tak naprawdę poza tym ośmieszającym powagę Unii Europejskiej pijaństwem tego polityka, Unia nie ma żadnej oferty, gdyż pozostali politycy unijni nawet takich horyzontów jak Juncker nie mają.
Myślę jednak, że wszyscy zdajemy sobie sprawę, iż na włodarzy Unii wybrano akurat takich polityków, którzy specjalnym morale nie grzeszą. W przeszłości już tak bywało, wystarczy, jeśli Państwo poczytają sobie opracowania historyczne.
Poza tym, czy to tak trudno zrozumieć? Tak Europę wyobrażali sobie Stalin i Lenin. No to spełniamy ich marzenia. Brawo!
Tomasz Połeć