PUSZCZA MARIAŃSKA: Inżynierowie pod dobrymi skrzydłami

0

Liceum w Puszczy Mariańskiej w sposób szczególny chce zadbać o umysły ścisłe. I nie ma w tym ni krzty przesady. Przygotowana oferta edukacyjna nie dość, że jest atrakcyjna, to stawia przed nowymi uczniami nie lada wyzwanie. Na swój sukces trzeba ciężko zapracować. Nowe rozszerzenia matematyczne i przyrodnicze spełnią oczekiwania nawet najtęższych umysłów. Jakości pilnować będą nowi partnerzy liceum – Polskie Linie Lotnicze LOT oraz Wojskowa Akademia Techniczna.

W listopadzie ubiegłego roku Liceum Ogólnokształcące im. Czesława Tańskiego podpisało umowę patronacką z narodowym przewoźnikiem PLL LOT. Powiatowa szkoła jako placówka rozwojowa i nowocześnie zarządzana została zarekomendowana przez Ministerstwo Skarbu.  Rozpoczęcie współpracy z LOTem  to dla powiatu żyrardowskiego i  szkoły ogromny prestiż.  Z jednej strony marka narodowego przewoźnika nobilituje, przyciąga jak magnez i cały czas kryje za sobą aurę prestiżu. Z drugiej zaś stawia przed dyrekcją szkoły, nauczycielami i uczniami poważne wyzwanie. Spółka lotnicza oczekuje bowiem wysokiej jakości nauczania, zwłaszcza przedmiotów ścisłych i języków obcych oraz wydobycia z uczniów prawdziwej pasji. To będzie niesamowita motywacja do rozwijania karier naukowej i zawodowej   oraz spełniania pasji i zainteresowań. Uchylenie furtki do pracy w prestiżowej branży to najlepszy prezent dla uczniów. Warto przy tej okazji wspomnieć, że wśród absolwentów puszczańskiego liceum są już piloci i stewardessy, a to najlepszy dowód na to, że warto podążać za marzeniami. Już od września 2017 roku rusza klasa stewardess, stewardów i obsługi naziemnej. Elementy lotnictwa znajdą się także klasie politechnicznej.

Głównym patronem klasy politechnicznej jest Wojskowa Akademia Techniczna. Umowa w tej sprawia została podpisana w styczniu tego roku, a dotyczy przede wszystkim współpracy dydaktycznej, rozumianej jako pomoc i konsultacje w prowadzeniu zajęć, współudziału w organizacji konkursów naukowych, imprez o charakterze sportowym, turystycznym, a nawet kulturalnym. WAT stawia na uczniów najzdolniejszych. Dla nich przygotowane są wszelkie edukacyjne profity, a w perspektywie zdobycie bardzo dobrze płatnej pracy.

Na pewno współpraca z wyższymi uczelniami oraz dużymi firmami jest wsparciem dla tworzenia przestrzeni do nauki dla najzdolniejszych uczniów. Taki inkubator „mózgów” tworzy się w puszczańskim ogólniaku. Nikt nie obiecuje, że będzie lekko. Będzie na pewno dużo pracy, ale w dobrej atmosferze, wynagrodzonej prestiżem i ogromną szansą na sukces.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ