Green Caffè Nero nie zwalnia tempa rozwoju otwierając swoje kawiarnie w miejscach, w których do tej pory nie było obecne oraz tworząc nowe, ciekawe koncepty będące odpowiedzią na potrzeby lokalnych społeczności i biznesu.
 Kawiarnia Green Caffè Nero na warszawskim Ursynowie
Najnowsza kawiarnia Green Caffè Nero mieści się na parterze budynku biurowego przy al. KEN 18. To pierwszy lokal firmy na Ursynowie i trzeci, po kawiarniach w Wilanowie, w dzielnicy postrzeganej jako „sypialnia” Warszawy.
„Otwierając się w Wilanowie mieliśmy sporo obaw. Nie byliśmy przekonani, czy kawiarnia zlokalizowana na terenie osiedla mieszkaniowego, w dzielnicy oddalonej od Śródmieścia przyciągnie klientów. Okazało się jednak, że była to świetna decyzja. Obie nasze kawiarnie stały się częścią lokalnej społeczności i cieszą się ogromną popularnością. Mamy nadzieję, że podobnie będzie w przypadku Green Caffè Nero na Ursynowie. Chcemy być blisko naszych klientów w miejscu ich pracy i zamieszkania, dlatego planujemy rozwijać się także poza ścisłym centrum miasta” – powiedział Adam Ringer, prezes Green Caffè Nero.
 Powiększona kawiarnia Green Caffè Nero przy Rondzie ONZ z przestrzenią co-workingową
wychodzi też naprzeciw potrzebom biznesu. Kawiarnia przy Rondzie ONZ zyskała dodatkowe piętro. Oprócz typowej przestrzeni, gdzie goście mogą napić się kawy, są tam jeszcze dwie salki, które można wynajmować na spotkania biznesowe. Każda z nich pomieści ok. 20 osób i jest wyposażona w duży stół, a dodatkowo można zamówić do niej rzutnik. Salki są oddzielone od części kawiarnianej szklanymi ścianami i drzwiami.
„Obecnie wielu ludzi decyduje się na wolny zawód i coraz więcej spotkań biznesowych odbywa się poza tradycyjnymi biurami. Rośnie więc zapotrzebowanie na przyjazne miejsca do pracy w przestrzeni publicznej. Takimi miejscami bez wątpienia są kawiarnie. Wielu naszych gości organizuje u nas różne spotkania w większych grupach, ale widzimy, że czasami przydałaby im się wydzielona przestrzeń tylko dla nich. Postanowiliśmy więc stworzyć im możliwość skorzystania z salek konferencyjnych, w których mogą pracować w ciszy i spokoju, mając jednocześnie szybki i łatwy dostęp do pysznej kawy i przekąsek” – powiedziała Agata Milewska, Brand Manager Green Caffè Nero.
 „Stworzenie nowej przestrzeni co-workingowej przy Rondzie ONZ to nasz kolejny krok w kierunku współpracy z biznesem, którą chcemy rozwijać. W ubiegłym roku otworzyliśmy kawiarnię dla pracowników Deloitte w biurowcu Q22” – dodał Adam Ringer, prezes Green Caffè Nero.
Dodatkowo na tym samym piętrze mieści się Centrum Szkoleniowe Green Caffè Nero, w którym adepci sztuki baristycznej uczą się swojego fachu. W przyszłości planowana jest tu organizacja szkoleń pogłębiających wiedzę o kawie oraz z wykonywania latte art dla klientów.

Zobacz również: