Już w najbliższy piątek (24 marca) o godzinie 19 w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki zagra projekt Maciej Fortuna Słowiański „Koncert w wulkanie”. Bilety na odbywający się w ramach cyklu Kawiarnia Jazzowa koncert można jeszcze kupić w Bileterii POKiS (30 zł – przedsprzedaż, 40 zł – w dniu koncertu).

Maciej Fortuna Słowiański „Koncert w wulkanie” to połączenie koncertu polskiej muzyki etnicznej z projekcją filmu zrealizowanego wewnątrz wulkanu na Islandii, gdzie muzycy wykonali koncert w jaskini magmowej na głębokości 120 metrów pod powierzchnią ziemi. Koncert wzbogacą wizualizacje bazujące na surowości wulkanicznego krajobrazu Islandii. Dopełniają je obrazy nagrane w Polsce. Połączenie to przenosi odbiorcę wtajemniczy świat dzikiej przyrody, światła i cieni. Całość nawiązuje do tematyki ludowej, jest przepojona symboliką słowiańską oraz elementami improwizowanymi.

Maciej Fortuna to trębacz jazzowy, kompozytor i producent muzyczny prowadzący własne studio nagrań Fortuna Music, ale także doktor sztuk muzycznych i magister nauk prawnych, prowadzący aktywną działalność artystyczną.

Koncert odbędzie się w piątek (24 marca) o godz. 19 w sali koncertowej Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki. Ceny biletów: 30 zł (przedsprzedaż), 40 zł (w dniu koncertu). Bilety można jeszcze kupić w Bileterii POKiS przy ul. Tumskiej 9a.