WISKITKI: Mistrzynie parkietu

0

Geniusze mają swoje wymagania i wcale nie jest łatwo stworzyć im przestrzeń do rozwijania swoich zdolności. Wybitni nauczyciele to nie wszystko. Trzeba dobrego programu, jak się mówi w branży „ścieżki edukacyjnej”, atrakcyjnego zaplecza dydaktycznego i mnóstwa energii, którą trzeba dobrze wykorzystać. Szkoły powiatu nie składają broni i o uczniów zdolnych walczą. Dziś o niesamowitej ofercie Zespołu Szkół Nr 3 w Wiskitkach. Tym razem stajemy na arenie sportowej.

W  roku szkolnym 2016/2017 nastąpił kolejny przełom w oświacie  Powiatu Żyrardowskiego.


W ZS3 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wiskitkach została utworzona klasa sportowa dla najwybitniejszych siatkarzy. Do niezwykle ambitnego projektu edukacyjno-sportowego włączona została grupa dziewcząt, która wcześniej uczęszczała do gimnazjum nr 7 w Żyrardowie.  Od września 2016 roku w I klasie  liceum ogólnokształcącego  naukę rozpoczęło 14 dziewcząt, które mogą  kontynuować  swoją pasję  i rozwijać umiejętności siatkarskie pod okiem trenera z dziesięcioletnim stażem Tomasza Nowakowskiego. Klasa sportowa łączy pasjonatów siatkówki, umożliwia im rozwój w grupie.  Poprzez organizowane turnieje,  uczestnictwo w zawodach  oraz niezwykle atrakcyjne letnie obozy dziewczyny dobywają sportowych szczytów. „Program dla mistrzów” zapewnia stałą jednostkę treningową a warunki jakimi dysponuje szkoła, są po prostu idealne. Hala sportowa w Wiskitkach jest nader nowoczesna i funkcjonalna.

Uczennice  klasy sportowej liceum ogólnokształcącego w Wiskitkach  weszły w skład żeńskiej drużyny Virtus Wiskitki, która w krótkim czasie zaczęła odnosić liczne sukcesy, nie tylko promując szkołę, ale również Powiat Żyrardowski. Obecnie dziewczęta są zgłoszone do rozgrywek Grodziskiej Ligi Piłki Siatkowej, wyjeżdżają na różne turnieje wojewódzkie. Co jest jeszcze ważne dla uczniów? Darmowe korzystanie z najlepiej wyposażonych siłowni w Powiecie ( West Site ), uhonorowanie nagrodami wszystkich zawodniczek za osiągnięcia sportowe, bezpłatne profesjonalne stroje, sprzęt sportowy najwyższej jakości. To właśnie robi różnicę. W szkole zaczęłam spełniać swoje marzenia. – mówi jedna z uczennic. Dzięki ogromnej liczbie godzin ciężkich treningów, wielu spotkań sparingowych jak i meczy towarzyskich,  nasza drużyna pnie się coraz wyżej, co sprawia mi ogromną radość. Gdybym stanęła jeszcze raz przed wyborem szkoły, to bez wahania  wybrałabym szkołę w Wiskitkach – konstatuje siatkarka z Wiskitek. Lepszej rekomendacji chyba nie trzeba. W Wiskitkach rośnie pokolenie „Złotek” trenera Tomasza Nowakowskiego.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ