Przez dwie kolejne soboty młodzi tenisiści stołowi będą okupować Gminną Halę Widowiskowo Sportową w Wyszogrodzie. Po turnieju kadetów i drużynowych mistrzostwach województwa młodzików i juniorów, pingpongiści przeniosą się do Ożarowa Mazowieckiego, gdzie rozegrane zostaną Młodzieżowe Mistrzostwa Województwa.
Mini-maraton rozpoczną w najbliższą sobotę (18 marca) kadeci turniejem trzeciej serii eliminacji wojewódzkich do mistrzostw Polski. Tydzień później zapowiada się turniej o rekordowej frekwencji i to nie tylko w aspekcie rozgrywania zawodów w Wyszogrodzie. Można się spodziewać ponad 30 drużyn reprezentujących kluby Mazowsza, które stawią się by walczyć o medale drużynowych mistrzostw województwa w dwóch kategoriach wiekowych: młodzik (tegoroczni jedenastolatkowie) i junior (roczniki 1999-2001).
W niedzielne popołudnie, 26 marca, w roli gospodarza oficjalnych zawodów wojewódzkich zadebiutuje Ożarów Mazowiecki. Uczestników Młodzieżowych Mistrzostw Województwa (U21) w tenisie stołowym zwykle nie jest wielu, ale w tym przypadku można spodziewać się zawodów na wysokim poziomie sportowym. Poza medalami do wywalczenia będą dwa miejsca dla młodzieżówek i dwa dla młodzieżowców na liście startowej mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej. Nie muszą się o nie starać m.in. Paulina Krzysiek (GLKS Nadarzyn), brązowa medalistka mistrzostw Polski w grze podwójnej seniorek 2017 oraz Jakub Folwarski z Pogoni Siedlce. Oboje wraz z czworgiem pozostałych Mazowszan, którzy mają już bilety na 29. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski (Białystok, 7-9 kwietnia) mogą się jednak pojawić w Ożarowie i walczyć o medale mistrzostw województwa, co niewątpliwie podniosłoby poziom rywalizacji.
Wcześniej jednak stolicą wojewódzkiego tenisa stołowego, przez dwie soboty będzie Wyszogród. Już w najbliższą sobotę, 18 marca w trzeciej serii wojewódzkich eliminacji do mistrzostw Polski rywalizować tu będą kadeci (juniorzy młodsi). Stawką dwa miejsca premiowane bezpośrednim awansem do III Grand Prix Polski tegorocznych piętnastolatków i młodszych. Wśród dziewcząt mogą w Wyszogrodzie zamieszać zawodniczki z nieodległego Płocka. Julia Czubakowska i Alicja Firszt z Nadwiślanina Płock, które wciąż nominalnie grają w młodszej kategorii wiekowej, ale podczas poprzedniego turnieju kadetek stracha rywalkom napędziły. Grając blisko domu może dobrze się czuć także Nikola Brejnak z podsochaczewskich Budek Piaseckich. Wśród ponad 50 kadetów, którzy mogą pojawić się na turnieju, na szczycie listy startowej znajdą się zapewne niedawni uczestnicy Grand Prix Polski młodzików – Miłosz Redzimski (trzecie miejsce na GPP w tej młodszej kategorii wiekowej) oraz Bartosz Wiśniewski, obaj z najlepszego polskiego eksportowego klubu Bogorii Grodzisk Mazowiecki.
Tydzień po kadetach do Wyszogrodu zjadą młodzicy i juniorzy, rywalizować o awans na Drużynowe Mistrzostwa Polski i medale drużynowych mistrzostw województwa w swoich kategoriach wiekowych. Tu nie będzie przysłowiowego zmiłuj się, bo awans uzyskają tylko pierwsze ekipy zawodów. A chętnych może być wielu. W poprzednim sezonie do rywalizacji w tych dwóch kategoriach wiekowych stanęły aż 34 drużyny, najwięcej młodzików – 19. Zapowiada się więc naprawdę dużo grania i dużo emocji.
III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Kadetek i Kadetów rozpocznie się w Gminnej Hali Widowiskowo Sportowej w Wyszogrodzie w sobotę 18 marca o godz. 10.00. Drużynowe Mistrzostwa Województwa Młodziczek i Młodzików oraz Drużynowe Mistrzostwa Województwa Juniorek i Juniorów rozpoczną się w tym samym miejscu 25 marca również o godz. 10.00, a start Młodzieżowych Mistrzostw Województwa zaplanowano w niedzielę, 26 marca o godz. 16.00 w hali Gimnazjum im. Bohaterów Powstania Warszawskiego w Ożarowie Mazowieckim (ul. Szkolna 2).