IACL (Międzynarodowe Stowarzyszenie Ekspertów Komunikacji  i Przywództwa) nawiązało współpracę z Modern Management Consultants z Wielkiej Brytanii, której celem jest wprowadzenie na polski rynek międzynarodowego badania studentów – The Graduate Survey.

Wyniki badania w postaci raportu i rankingu pomogą firmom dowiedzieć się, co i jak konkretnie robić, aby przyciągnąć, a co najważniejsze utrzymać przyszłych oraz obecnych pracowników. Pracodawcy poznają argumenty dlaczego studenci chcą pracować w danej organizacji, dlaczego skłonni są ją rekomendować swoim znajomym i jak najskuteczniej komunikować się z młodymi talentami.

Według Justyny Piesiewicz, Prezes IACL: „Takie badanie jeszcze nie było przeprowadzane w Polsce. Będziemy mierzyć m. in.:24 atrybuty charakteryzujące organizację jako pracodawcę, 24 kanały komunikacji, a także Candidate Promoter Score, czyli ocenimy na jakim poziomie są relacje pomiędzy kandydatami a pracodawcami. Dodatkowo uzyskamy opinię co sądzą studenci o jakości procesu rekrutacyjnego. A to tylko niektóre ze wskaźników.”

Do udziału w polskiej edycji The GraduateSurvey zostaną zaproszeni studenci 409 uczelni wyższych wpisanych na listę Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego nie zależnie od kierunku czy roku studiów.

Pomysłodawca badania, Ali Ayaz, Prezes Modern Management Survey mówi: „Wyniki tego badania w postaci rankingu pracodawców marzeń z wyboru przyczyniają się do poprawy wizerunku organizacji na rynku pracy, a co najważniejsze do zmiany postaw tworząc godne zaufania atrakcyjne i przyjazne pracownikom miejsca pracy. Co już można zauważyć w Turcji i Bułgarii. Czekam teraz niecierpliwie na to jak polski rynek zmieni się pod wpływem naszego badania.”

Pierwsze The Graduate Survey zostało przeprowadzone w 2009 r. Każdego roku
w badaniu bierze udział średnio 15,000 studentów, a łącznie jest to ponad 135,000 studentów. Szczegółowe informacje i przykładowy raport dostępne są na stronie: http://thegraduatesurvey.com/

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ