BYDGOSZCZ: Nie udał mu się skok

0
Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy wspólnie z policjantami z bydgoskiego Błonia zatrzymali podejrzanego o napad na sklep. 34-latek przedmiotem przypominającym broń sterroryzował ekspedientkę i zabrał pieniądze. Mężczyzna został aresztowany na dwa miesiące.

Wszystko zaczęło się  21.02.2017  po południu, wówczas do sklepu spożywczego przy ulicy Nakielskiej w Bydgoszczy wszedł zamaskowany mężczyzna. Napastnik przedmiotem przypominającym pistolet zażądał wydania pieniędzy. Po tym jak ekspedientka wydała mu niewielką ilość gotówki, sprawca uciekł.

O tym zdarzeniu zostali poinformowani policjanci z bydgoskiego Błonia. Funkcjonariusze na miejscu zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Do sprawy włączyli się też kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Wnikliwa i żmudna praca policjantów pozwoliła na wytypowanie podejrzewanego. W czwartek (23.02.2017) funkcjonariusze przystąpili do realizacji i namierzyli go w jednym z mieszkań na terenie Szwederowa. Tam zatrzymali 34-latka. Podczas przeszukania znaleźli kominiarkę oraz pneumatyczny pistolet. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Jak się okazało, zatrzymany był już notowany za podobne przestępstwa.

Śledczy z bydgoskiego błonia na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili podejrzanemu zarzut rozboju. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (25.02.2017) kryminalni z bydgoskiego Błonia doprowadzili 34-latka do prokuratury. Tam oskarżyciel po jego przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt. Jeszcze tego samego dnia sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanego na dwa miesiące.

(KWP w Bydgoszczy/ar)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ