Rodzice 14-letniej dziewczyny zaskarżyli decyzję brytyjskich lokalnych władz popierających pomysł dziecka, by zmienić płeć.
Dziewczyna, której imienia nie podano, zamierza zmienić płeć i uzyskała poparcie lokalnych władz, mimo sprzeciwu rodziców. Rodzice, którzy są chrześcijanami, uważają, że dziewczyna jest zbyt młoda na to, by móc podjąć decyzję o zmianie płci. Uważają oni, że stanowisko lokalnych władz jest nie na miejscu.

Rodzice dziewczynki są zmuszeni do podjęcia kroków prawnych przeciwko ich lokalnej władzy, która popiera decyzję 14-letniego dziecka wbrew ich woli. Dziewczyna w marcu powiedziała urzędnikom, że chce stać się chłopcem. Dowiedzieli się oni także od niej, że jest w heteroseksualnym związku z 13-latką.

Matka 14-latki powiedziała w wywiadzie dla Sunday Times: -Prawa rodziców w Wielkiej Brytanii ulegają erozji, zwłaszcza tych, którzy mają tradycyjne wartości chrześcijańskie. 14-letnie dziecko nadal jest zależne od rodziców. Takie decyzje jak ta, którą podjęli urzędnicy nie powinny zapadać wbrew naszej woli.

Chrześcijańskie Centrum Prawne wspiera rodzinę i finansuje ich koszty sądowe. Andrea Williams- przedstawicielka instytucji, skomentowała sprawę: -Ruch kulturowy „transgender” prowadzi do konfliktu w rodzinie. Sprawa ta pokazuje szokujące lekceważenie władzy rodzicielskiej: nikt nie słucha, jakie zdanie mają rodzice, nie mają nic do powiedzenia.

MB

źródło: dailymail.co.uk

Zobacz również: