BŁONIE Mistrzowie na sesji

0

Październikowa sesja Rady Miejskiej w Błoniu była pierwszą od wielu lat sesją wyjazdową. Na miejsce obrad Przewodniczący wybrał salę w wyremontowanej remizie OSP w Górnej Wsi. Sesja zaczęła się wręczeniem nagród i dyplomów dla wybitnych sportowców z błońskich klubów.

Tym razem wszyscy wyróżnieni – dwóch ultrabiegaczy i czworo warcabistów – to zawodnicy klubu LKS OLYMP Błonie. Warcabiści: Katarzyna Stańczuk, Mateusz Stańczuk, Karol Cichocki i Karol Dudkiewicz przywieźli całą kolekcję medali z Młodzieżowych Mistrzostw Europy w warcabach (1-9 sierpnia, Pińsk – Białoruś) i XV Mistrzostw Polski w grze aktywnej (27-29 sierpnia, Lututów). Biegacze: Andrzej Radzikowski i Paweł Szynal w dniach 30 września – 1 października wzięli udział w morderczym biegu Spartathlon – w Grecji z Aten do Sparty. Paweł Szynal pokonał 186 km i niestety musiał zakończyć bieg, a Andrzej Radzikowski pokonał całe 246 km w czasie 23 godz. 2 min i 23 sekundy i został pierwszym w historii Polakiem, który wygrał Spartathlon.

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym sportowcom i ich trenerom.