Enigmatyczne zdjęcia z #17milionów zawładnęły mediami społecznościowymi. Anita Sokołowska, Agnieszka Więdłocha, Mikołaj Krawczyk, Katarzyna Zielińska, Michał Wiśniewski i Małgorzata Socha. To tylko wybrane z gwiazd, które postanowiły zawalczyć o… 17 milionów.
Tyle osób na całym świecie cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Dużo? Owszem. To prawie połowa ogólnej liczby mieszkańców Polski. Ogólnopolska kampania społeczna#17milionów ma na celu zwrócenie uwagi Polaków na codzienne problemy osób z MPD. Akcja przypomina, że są one pełnoprawnymi członkami społeczeństwa.
Druga edycja kampanii po raz kolejny przyciąga kilkadziesiąt gwiazd. Są wśród nich aktorzy, muzycy, sportowcy oraz dziennikarze.
Króluje Facebook oraz Instagram. Artyści publikują swoje zdjęcia na portalach społecznościowych  i wywołują niemałe zainteresowanie wśród użytkowników. W rezultacie również osoby prywatne wykazują solidarność z osobami dotkniętymi MPD. Motywem tegorocznej kampanii #17milionów jest kolor zielony. Oprócz pozowania do zdjęć z zielonym akcentem, tym kolorem zaświecił niemalże cały kraj. Efekt? Dzisiejszej nocy w Światowy Dzień MPD podświetliło się 17 miast w Polsce. To nie wszystko. Cała akcja potrwa do końca października.
Organizatorem drugiej edycji ogólnopolskiej kampanii #17milionów jest Fundacja Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat” z Łodzi, która od wielu lat pomaga dzieciom
z mózgowym porażeniem dziecięcym.

Zobacz również: