2 października 2016 w Sali Balowej Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się uroczyste zakończenie IX edycji kampanii SyMfonia serc, oraz wręczenie podziękowań Serca serc i odznaczeń Ambasador SM.  To niezwykle ważny dzień dla Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego, dzień  podziękowań, podsumowań  i wzruszeń.
SyMfonia serc jest kampanią społeczno – informacyjną, mającą na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat stwardnienia rozsianego i życia osób nim dotkniętych. W tym celu przez cały rok prowadzone są przeróżne działania, od akcji ulotkowych przez wernisaże, konkursy, spoty radiowe i telewizyjne, po całodniowe eventy informacyjne. Wszystkie te działania zostaną podsumowane właśnie podczas uroczystości w Zamku Królewskim.
Jednak nic by się nie odbyło, gdyby nie zaangażowanie szeregu osób, np. wolontariuszy, przedsiębiorców, wykonawców, czy firm, które grają z  SyMfonią serc.  Osoby, które w szczególny sposób wsparły tę kampanię, otrzymają specjalne podziękowanie Serca serc.  Zostaną także wręczone odznaczenia Ambasador SM, to najwyższe odznaczenie, jakie można otrzymać od PTSR, przeznaczone dla osób, które są w sposób wyjątkowy zaangażowane w szerzenie świadomości na temat SM.
Całą uroczystość poprowadzi Ambasadorka PTSR Katarzyna Pakosińska a  uświetnią dwa doskonałe koncerty: zespołu Acu Trio, oraz Ewy Bem, co uczyni ten wieczór jeszcze bardziej uroczystym.
Magdalena Konopka