Kierowca wściekł się na pijanego pieszego

Do niecodziennej sytuacji doszło na ul. Nadarzyńskiej w Grodzisku, gdy jeden z kierowców zauważył na jezdni pijanego mężczyznę. Niecodziennością nie był widok idącego slalomem  pieszego po jezdni, lecz to co zrobił kierowca.

Postanowił bowiem zwrócić mu uwagę na co tamten zareagował agresywnym słowotokiem. Kierowca zamiast wezwać policję nie zapanował nad sobą, wysiadł z auta, zaczął się z nim szarpać  i popchnął go. Tamten i tak ledwo trzymający się na nogach, wywrócił się na ziemię. Interweniowała policja, która przy okazji zbadała ilość promili u pijanego pieszego. Wynik wykazał  prawie 1,5 promila alkoholu.

– Na ulicy Nadarzyńskiej doszło do awantury między kierowcą samochodu osobowego oraz pijanym pieszym. Kierowca ruszył za tym panem i zwrócił mu uwagę, że niebezpiecznie się zachowuje, później doszło do sprzeczki, w trakcie której kierowca popchnął nietrzeźwego mężczyznę, a ten upadł na ziemię – informuje oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Katarzyna Zych.

Okazuje się, że pijany pieszy choć stwarzał zagrożenie dla ruchu, to nie zwalniało to z kierowcy obowiązku powiadomienia policji, która odpowiednio by się nim zajęła. Kierowca może teraz mieć kłopoty, bo zamiast to zrobić, wszczął  z nietrzeźwym awanturę.

am