George Soros, spekulant i miliarder żydowsko-węgierskiego pochodzenia, zobowiązał się zainwestować do 500 mln USD w programy i firmy działające na rzecz imigrantów i uchodźców.

Jak podaje portal bankier.pl, w czasie trwającego szczytu ONZ w Nowym Jorku Soros wyjaśnił, że zależy mu na tym, by wykorzystać potęgę sektora prywatnego na rzecz dobra ogółu.
Postanowiłem przeznaczyć 500 milionów dolarów na inwestycje, które dotyczyć będą potrzeb migrantów, uchodźców i społeczności, które ich przyjmują. Zainwestuję w startupy, działające już firmy, inicjatywy społeczne i inne przedsięwzięcia zakładane przez samych migrantów i uchodźców – napisał Soros w oświadczeniu, które opublikował „Wall Street Journal”. Dodał, że ma nadzieję, iż jego zaangażowanie zainspiruje innych inwestorów do podjęcia tej misji.
86-letni miliarder twierdzi, że choć jego „podstawowym obszarem zainteresowania jest pomoc migrantom i uchodźcom przybywającym do Europy”, to będzie też „szukał pomysłów inwestycyjnych, które pomogą migrantom na całym świecie”- donosi bankier.pl.
Według zestawienia agencji Bloomberga, wartość majątku Sorosa wynosi obecnie 24,7 miliarda dolarów, co daje mu 25. miejsce na liście najbogatszych ludzi na świecie. Dzisiejsze oświadczenie wydane zostało na marginesie trwającego zgromadzenia ogólnego ONZ, z którego agendami Soros chce współpracować w ramach zapowiedzianych inwestycji.
źródło informacji: bankier.pl