Wielkie europejskie kino już 7 i 12 września zagości w Łazienkach Królewskich. W malowniczej scenerii Amfiteatru zaprezentowane zostaną dwa znakomite, oscarowe filmy: „Wielkie piękno” Paola Sorrentino i „Cinema Paradiso” Giuseppe Tornatore. Plenerowe projekcje odbędą się o godz. 20.30. Wstęp wolny.
Spotkanie z wybitnym kinem otworzy w środę (7 września) pokaz „Wielkiego piękna” – francusko-włoskiego komediodramatu z 2013 r. Wyreżyserowana przez Paola Sorrentino opowieść o życiu i przemijaniu, z Wiecznym Miastem w tle, podbiła serca widzów i krytyki. Obraz zdobył Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego, a także Złoty Glob i cztery Europejskie Nagrody Filmowe.
W poniedziałek (12 września) będzie można zobaczyć „Cinema Paradiso” z 1988 r. – uhonorowane Oscarem, Złotym Globem i nagrodą BAFTA dzieło włoskiego mistrza Giuseppe Tornatore. Wokół historii tytułowego kina „Paradiso” splatają się losy dwóch przyjaciół: operatora i małego chłopca, których połączyła fascynacja magicznym światem filmu.
Organizatorami cyklu „Kino letnie w Amfiteatrze” są Fundacja Rozwoju Kinematografii i Muzeum Łazienki Królewskie.

Zobacz również: