Grupa Windmöller inwestuje w kolejne zakłady produkcyjne

Windmöller-Gruppe, uznany producent podłóg oraz materiałów wyciszających, rośnie w siłę. Firma nie tylko przekroczyła szacowaną wysokość sprzedaży, ale też stale zwiększa produkcję i inwestuje w swoje zakłady.

Choć do końca 2016 roku zostało jeszcze kilka miesięcy, Matthias Windmöller, główny udziałowiec Windmöller-Gruppe, już teraz poinformował, że prognozowana na 158 mln euro wysokość sprzedaży zostanie znacznie przekroczona. Osobno branża podłóg Wineo, z siedzibą w Augustdorf, wykazała w bilansie półrocznym wynik lepszy o prawie 8 procent niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Znakomicie rozwija się również zlokalizowana w Detmold firma WPT (WindmöllerPolymer Technologie). Producent podłóg bioekologicznych oraz dostawca ekologicznych systemów akustycznych zdobył wiodącą pozycję na rynku. W sumie w obu zakładach firma Windmöller zatrudnia 423 pracowników.

Aby zaspokoić zwiększony popyt na swoje produkty przedsiębiorstwo intensywnie inwestuje w oba zakłady produkcyjne. Na rozwój fabryki w Detmold przeznaczonych zostanie 10 mln euro, z czego 3 miliony euro kosztować ma budowa oraz zakup hal, których powierzchnia powiększy się o 7.000 m². Windmöller-Gruppe planuje też wydać 2 miliony euro na zakup i modernizację maszyn w oddziale w Augustdorf. W planach jest także przeznaczenie 7 milionów euro na dwa zakłady, w których możliwe będzie wyprodukowanie ok. 6 000 000 m²biopodłogiPurlinerocznie oraz wzrost produkcji mat wyciszających o 15%, do poziomu ok. 28 000 000 m². Zakończenie inwestycji planowane jest na przełom 2016 i 2017 roku.

Zobacz również: