Śląska policja i ośrodek Metis rozpoczynają kampanię „Moje bezpieczne (?) dziecko”, która ma pomagać rozpoznać zagrożenia i chronić dzieci przed czynami pedofilskimi.

Każdego roku śląska policja ma zgłoszenia o seksualnym wykorzystywaniu 250-350 dzieci. Policjanci podkreślają jednak, że to tylko statystyka i większość tego typu przypadków nie jest ujawniana, a część z nich dopiero po wielu latach.

Kampania będzie trwała przez trzy lata, do 2018 r., i swym zasięgiem obejmie całe woj. śląskie. Jest adresowana przede wszystkim do nauczycieli, wychowawców i rodziców, a za ich pośrednictwem także do samych dzieci.

Naczelnik Wydziału Prewencji KWP w Katowicach podinspektor Dawid Kaszuba ocenił, że takie działania są potrzebne, aby rozszerzać świadomość rodziców, nauczycieli, instytucji i samych dzieci. – Nieraz detale i chwile decydują o tym, czy dziecko może być skrzywdzone na całe życie albo umiejętne, asertywne zachowanie – dzięki wskazówkom dorosłych – zdecyduje, że dziecko uniknie skrzywdzenia – zaznaczył.

http://kurier.pap.pl/

Zobacz również: