Muzyczna Gra Miejska na Grochowskiej to nietypowy prezent Orkiestry Sinfonia Varsovia dla mieszkańców Warszawy. Gra została podzielona na trzy części – dla uczniów, dla odważnych oraz rodzinną. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

W piątek 8 kwietnia, w godzinach 11:00-14:00 Orkiestra Sinfonia Varsovia zaprasza uczniów oraz nauczycieli ze szkół gimnazjalnych z Pragi-Północ i Pragi-Południe do wzięcia udziału w pierwszej odsłonie gry. „Dźwięki muzyki”, bo pod takim hasłem uczestnicy będą rozwiązywać zadania oraz zagadki, to podróż po świecie muzyki i historii. Zadaniem uczestników będzie skompletowanie brakujących części partytury.

Następnego dnia na mieszkańców Warszawy czekać będą dwie kolejne odsłony wydarzenia. W sobotę 9 kwietnia o godzinie 11:00 odbędzie się gra dla wszystkich chętnych. W 3-5 osobowych drużynach uczestnicy gry „Wszystko gra!” wcielą się w rolę zespołów muzycznych, a ich zadaniem będzie odnalezienie zagubionych instrumentów.

Tego samego dnia po zmroku, w ostatniej, nocnej odsłonie – gry tylko dla odważnych: „Gabinet doktora Mocartewicza”, gracze będą musieli odnaleźć zaginione prace naukowe doktora Mocartewicza, którego eksperymenty miały doprowadzić do zwiększenia u ludzi doznań słuchowych.

Podczas zabawy na świeżym powietrzu oraz w niektórych budynkach przy Grochowskiej 272 uczestnicy poznają szczegóły z historii budynków, zapoznają się z działalnością Orkiestry Sinfonii Varsovii oraz poszerzą swoją wiedzę z zakresu muzyki. Wszystko w formie pełnej muzyki gry terenowej, podczas której uczestnicy będą wykonywać określone zadania oraz rozwiązywać zagadki. Udział w grze będzie również doskonałą okazją do zwiedzenia zabytkowych budynków w ich pierwotnym stanie, gdyż niebawem siedziba Orkiestry zostanie rozbudowana, a części zabytkowe odrestaurowane.

Na uczestników Muzycznej Gry Miejskiej na Grochowskiej będą czekały atrakcyjne nagrody – bony podarunkowe, vouchery do parku trampolin, bilety do kina oraz zestawy gier planszowych. Dla tych, którzy znajdą się na podium przewidziane są również płyty CD z muzyką Sinfonii Varsovii. Udział w Muzycznej Grze Miejskiej na Grochowskiej jest bezpłatny – wymagane są wcześniejsze zapisy. Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy.

Szczegóły oraz regulamin dostępne są na stronie http://sinfoniavarsovia.org/pl/2016-04-08-muzyczna-gra-miejska-na-grochowskiej.html.

Wysłanie zgłoszenia oznacza akceptację regulaminu.

Informacji udziela:
Monika Fac
Specjalista ds. edukacji

+48 22 582 70 92
monika.fac@sinfoniavarsovia.org

Zobacz również: