Wielkanocny stół to wyjątkowe miejsce, wokół niego zbiera się rodzina, by wspólnie celebrować wyjątkowy czas. Warto zadbać o jego dekorację dla podkreślenia ciepłej domowej i wiosennej atmosfery tych dni. Fabryka Firanek i Koronek Haft zaprezentuje kilka wielkanocnych inspiracji.

Decydując się na klasyczną dekorację stołu, wybierzcie elegancki biały lub jasno beżowy obrus, który uświetni niedzielne śniadanie. Całość dopełnią serwety z wielkanocnymi wzorami pisanek, baranków, kaczuszek i bazi.

Jeżeli zależy nam na odświeżeniu tradycyjnego wyglądu stołu, warto przełamać jego jednorodną połać fantazyjnie uformowanymi materiałowymi serwetkami i zielonymi akcentami. Mogą to być np. rzeżucha, owies lub bazie.

Dzięki wesołym wzorom baranków, zajączków, pisanek Haft stworzył oryginalne obrusy wielkanocne. Pamiętajcie, że rozmiar obrusa powinien być dopasowany do wielkości i kształtu stołu. Ważne, by z każdej strony blatu pozostawić zwis tkaniny o długości około 20 cm, aby swobodnie opadała ona ze stołu i jednocześnie nie przeszkadzała siedzącym przy nim gościom.

Aby uniknąć konieczności zmiany ubrudzonego obrusa zaraz po śniadaniu wielkanocnym, warto nakryć stół dekoracją plamoodporną. Zastosowanie w jej przypadku specjalnego wykończenia powoduje, że rozlane płyny nie wnikają w głąb struktury tkaniny i utrzymują się na jego powierzchni w postaci zwartych kropel. Dzięki temu można je łatwo zebrać przy użyciu ręcznika papierowego, a plamy np. po sosie, zetrzeć wilgotną szmatką.

Na stole nie może zabraknąć żywych kwiatów, koniecznie w biało, żółto, zielonej kolorystyce, która wpisana jest w święta wielkanocne.

Ozdobne tkaniny tworzą niepowtarzalną dekorację nie tylko na stole, ale i wokół niego. Ciekawym i bardzo prostym rozwiązaniem jest przewiązanie oparć krzeseł wąskim paskiem tkaniny i upięcie go z tyłu w kokardę lub inny fantazyjny splot.

Niezależnie, jaki styl dekoracji świątecznej wybierzemy, pamiętajmy, że wszystkie jej elementy powinny ze sobą współgrać, ponieważ nadmierny przepych lub chaos kolorystyczny mogą zburzyć estetykę nakrycia.

Zapraszamy na www.haft.com.pl

Dla naszych Czytelników mamy 5 kompletów nagród niespodzianek od Fabryki Firan i Koronek Haft.

Aby je otrzymać, wystarczy wysłać sms pod numer 72051 (2 zł + VAT), o treści: express. po kropce haft oraz imię i nazwisko. Na sms-y czekamy do 25 marca, do godz. 12.00.

 

 

Zobacz również: