Wczoraj (16.03) Komendant Rejonowy Policji Warszawa IV insp. Krzysztof Krzyżanowski spotkał się z dyrektorem i pracownikiem banku, dziękując za wzorową postawę pracownicy, której czujność zapobiegła oszustwu metodą „na policjanta”. W skierowanych słowach nie krył swojego uznania dla odwagi, determinacji i profesjonalnego zachowania.

W liście gratulacyjnym, który otrzymała dyrektor i pamiątkowej tabliczce wręczonej pracownikowi banku, komendant podziękował za profesjonalizm i za pełną poświęcenia obywatelską postawę, dzięki której udaremniono próbę oszustwa bankowego.

Przypomnijmy, do banku przyszedł starszy mężczyzna, który zamierzał pobrać pieniądze w wysokości 30.000 złotych. Czujna pracownica banku w rozmowie z klientem spostrzegła, że coś jest nie tak. Okazało się, że starszy pan miał być ofiarą oszusta. Chwilę wcześniej zadzwonił do 87-latka mężczyzna, twierdząc, że jest policjantem i ma zatrzymać nieuczciwego pracownika banku. Poprosił o pomoc w zatrzymaniu oszustów, prosząc o wypłatę pieniędzy. Dzięki natychmiastowej reakcji pracownika banku, profesjonalnie wykonanym obowiązkom służbowym, doszło do udaremnienia próby wyłudzenia pieniędzy, starszy pan nie stracił oszczędności życia. Oszust został zatrzymany.

Okazało się, że mężczyzna miał przy sobie 20.000 złotych, które również pochodziły z takiego samego przestępstwa. Kryminalni z Bemowa ustalili oszukaną kobietę. Pokrzywdzona odzyskała utracone pieniądze.

Komendant Rejonowy Policji Warszawa IV insp. Krzysztof Krzyżanowski  przyznał, że postawa pracownika banku niewątpliwie świadczy o wsparciu, jakie społeczeństwo niesie nam w codziennej pracy.

(KSP / ms)

Zobacz również: