42-letniego mężczyznę zatrzymali policjanci CBŚP z Poznania. Sławomir S. ps. Melon próbował zlecić zabójstwo policjanta z Piły. Mężczyzna usłyszał już zarzut podżegania do zabójstwa, za co grozi od 12 do 25 lat pozbawienia wolności lub dożywotnie pozbawienie wolności. Sąd zadecydował już o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.

Policjanci poznańskiego CBŚP zatrzymali w jednym z mieszkań w Gryficach (zachodniopomorskie) 42-letniego Sławomira S. Mężczyzna kilka dni wcześniej opuścił areszt śledczy, gdzie przebywał w związku ze sprawą udziału w zorganizowanej grupie przestępczej handlującej narkotykami. Z zebranych przez Prokuraturę Okręgową w Poznaniu i policjantów informacji wynika, że w czasie kiedy odbywał karę pozbawienia wolności za inne przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu planował doprowadzić do zabójstwa policjanta z Piły.

Sławomir S. był powiązany ze światkiem przestępczym w Pile i okolicach. Mężczyzna ten za popełnianie innych przestępstw był wielokrotnie zatrzymywany przez  funkcjonariusza Policji, którego planował zabić. Za zabójstwo policjanta oferował 20 tysięcy złotych.

Teraz Melonowi grozi nawet dożywotnie pozbawienie wolności.

kom. Agnieszka Hamelusz

Zobacz również: