Kto z nas nie zna filmu „Powrót do przyszłości”? Nie tak dawno znowu było o nim głośno, z powodu sceny, w której główni bohaterowie lądują w 2015 roku. Mówi się, że scenarzyści filmu byli geniuszami, przewidując powstanie wielu, futurystycznych jak na tamte czasy, wynalazków.
Być może wiele z nich nie doczekało się jeszcze materializacji, jednak sporo jest takich, które stanowią poniekąd codzienność naszego życia, jak:
· aparat fotograficzny z funkcją rozpoznawania twarzy,
· filmy 3D,
· drony,
· identyfikacja za pomocą odcisków palców,
· płatności biometryczne,
· samochody elektryczne,
· biopaliwo z odpadów,
· przewidywanie pogody.Skoro w 1989 roku zdołano tyle przewidzieć, co, w czasach tak dynamicznie rozwijających się technologii, czeka nas za kolejne 25 lat? Jak będą wyglądały nasze miasta? W jaki sposób będziemy się komunikować? Jakimi środkami transportu poruszać? Czy nasze środowisko ma szansę przetrwać w dobie postępującego konsumpcjonizmu? Co z naszym bezpieczeństwem?
MIASTO PRZYSZŁOŚCI
to temat przewodni wydarzenia, które odbędzie się już 4 kwietnia w Płocku.
Wraz z włodarzami miast, przedstawicielami samorządu oraz biznesu, a także instytucjami naukowymi zastanowimy się nad odpowiedziami na powyższe pytania.
Program wydarzenia oparty jest na 5 kluczowych zagadnieniach:
· Miasto przyszłości – jakie być powinno?
· Inteligentne wykorzystanie energii
· Nowe oblicze transportu
· Bezpieczne miasto
· Zrównoważone budownictwo

Pragniemy serdecznie zaprosić Państwa do udziału w tak ważnym dla regionu wydarzeniu. Spotkajmy się w jak najszerszym gronie, aby porozmawiać o przyszłości naszych miast.
REJESTRACJA: http://inteligentne-miasta.eu/#rejestracja
PROGRAM KONGRESU: http://inteligentne-miasta.eu/#program-kongresu

Kontakt w sprawie uczestnictwa:
Teresa Kołodziej
739 222 167
t.kolodziej@inteligentne-miasta.eu

Zobacz również: