wojna na Ukrainie

Niestety, ale kolejny dzień trwa wojna na Ukrainie. Wszystko wskazuje na to, że Rosja nie zrezygnuje z kolejnych prób podbicia Kijowa, a Władimir Putin jest naprawdę w stanie poświęcić wiele ludzkich żyć i cierpień. Rosjanie nie mają żadnych granic. Właśnie pojawiły się nagrania z ataku na… załogę karetki pogotowia, która ratowała ludzkie życie. Wiadomo też, z których kierunków Rosjanie aktualnie atakują na Kijów.

Rosja decyduje się na coraz to bardziej barbarzyńskie ataki. Nagrania wideo nie pozostawiają żadnych wątpliwości

Z informacji medialnych wynika, że dzisiejszej nocy szykuje się kolejna, rosyjska ofensywa na Kijów. Jednak już teraz, w sieci pojawia się wiele nagrań wideo, z ataków Rosjan. Okazuje się, że ich celem nie są już tylko strategiczne punkty w miastach czy elementy infrastruktury wojskowej, ale też niestety, ludność cywilna.

Najlepiej potwierdza to poniższe nagranie wideo. Widać na nim, jak załoga karetki pogotowia próbuje ratować osobę, znajdującą się w ciężkim stanie. Rosjanie nic z tego sobie nie zrobili. Podczas gdy medycy ratowali ludzkie życie, rosyjskie wojsko postanowiło… wysadzić ambulans. To jeszcze nie wszystko.

Z doniesień AFP wynika, że Rosja przeszła do kolejnej ofensywy na Ukrainę. Trwają zaciekłe walki w miastach granicznych. Według doniesień brytysjkiego wywiadu, Rosjanie mają w tej chwili znajdować się około 30 kilometrów od Kijowa. To może oznaczać, że szykują się do kolejnego szturmu na stolicę Ukrainy.

Ukraińcy ani myślą się poddawać. Na nagraniach wideo widać, jak w wielu miejscach skutecznie odpierają rosyjskie ataki. Poniżej widać m.in. płonący i doszczętnie zniszczony rosyjski samolot.

Ukraińcy korzystają z broni dostarczanej przez Zachód. Kraje, wspierające Ukrainę już zapowiedziały kolejne dostawy uzbrojenia obronnego, pozwalającego na odparcie rosyjskiego ataku.

Tymczasem agencja AFP donosi także, że rosyjska armia dostała rozkaz, żeby rozszerzyć swoją operację. Rosjanie mają zaatakować na jeszcze większą skalę, niż do tej pory i dodatkowo ze wszystkich kierunków. Kolejny raz zatem wykorzystane zostanie terytorium Białorusi, gdzie Aleksandr Łukaszenka dał pełną swobodę Władimirowi Putinowi do działań wojennych.

Kolejna dawka rosyjskiej propagandy

Rosja próbuje też działań propagadnowych. Wysyłane są fałszywe smsy do ukraińskich żołnierzy, mające na celu obniżyć ich morale. W mediach pojawiają się fałszywe informacje, płynące z Rosji. Jak chociażby ta, że Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski opuścił Kijów. Miał ewakuować się do Lwowa, co jest jednak totalnym kłamstwem. Rosjanie blokują też dostęp do Facebooka i Twittera, aby prawda nie ujrzała światła dziennego.

 

  1. Putin znalazł się pod ścianą? Czarne chmury nad prezydentem Rosji
  2. Turcja uderza w Rosję. Erdogan podjął zaskakującą decyzję o sankcjach
  3. Krwawe walki o Kijów. Na ulicach stolicy Ukrainy dochodzi do regularnej wymiany ognia

Zobacz również: