wybuch gazu
zdjęcie ilustracyjne, fot. policja.pl

Do dramatycznego w skutkach wypadku doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym na Mazowszu. Samochód osobowy, którym podróżowały trzy osoby, wjechał wprost pod rozpędzony pociąg towarowy. Nie żyje kobieta oraz dwuletnie dziecko. Zdecydowanie więcej szczęścia miał mężczyzna, który przeżył wypadek.

Potworny wypadek na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Są ofiary, w tym dziecko

Dramat rozegrał się na przejeździe kolejowym nieopodal Tarczyna na Mazowszu, a dokładnie rzecz biorąc w miejscowości Many. „Na przejeździe kolejowym w miejscowości Many doszło do zderzenia pociągu towarowego relacji Dąbrowa Górnicza – Małaszewicze z samochodem osobowym citroen C3, w którym podróżowały 3 osoby.” – potwierdza tragiczne zdarzenia młodsza aspirant Magdalena Gąsowska z Komendy Policji w Piasecznie.

Policja potwierdza też dwie ofiary śmiertelne. To kobieta i dwuletnie dziecko. Wszystkie trzy osoby, które podróżowały osobówką wypadły z pojazdu. Szczęście miał mężczyzna, który został ranny, ale przeżył wypadek. Przejazd kolejowy był niestrzeżony, ale oznaczony krzyżem św. Andrzeja i znakiem stop.

Na miejscu pracowało sześć zastępów straży pożarnej i dwie karetki pogotowia. „W chwili przyjazdu na miejsce trzy osoby były poza pojazdem. Podjęte zostały czynności ratunkowe. Niestety kobieta i około dwuletnie dziecko zmarli na miejscu. Mężczyzna ma obrażenia i potłuczenia.” – mówi o przebiegu akcji ratunkowej młodszy brygadier Łukasz Darmofalski.

Komenda Policji w Piasecznie informuje, że na miejscu wciąż trwają czynności. Kierowcy muszą liczyć się na tej trasie z utrudnieniami. Na miejscu tragicznego zdarzenia pracuje prokurator oraz biegli, którzy odtwarzają przebieg wypadku. Z nieoficjalnych informacji wynika, że osobówka wjechała wprost pod rozpędzony pociąg towarowy.

Zobacz również: