Adam Niedzielski

Jak wszyscy wiemy, już za dwa dni, 15 grudnia wejdą w życie nowe obostrzenia, które w dużej mierze koncentrują się na zmniejszeniu limitów dla osób niezaszczepionych. To jednak nie jedyny sposób rządu na walkę z pandemią koronawirusa. Adam Niedzielski ma także długofalową strategię. Zacznie się już w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Marzec przełomowym miesiącem dla wielu osób

W przestrzeni publicznej, jak i w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej trwa gorąca dyskusja, czy rząd i Ministerstwo Zdrowia powinno wprowadzić obowiązek szczepień dla wszystkich Polaków. Prawo i Sprawiedliwość póki co tego nie planuje, choć opozycja coraz śmielej zachęca do takich działań. Dziś już wiemy, że pewne kroki zostały poczynione. O wszystkim powiedział Adam Niedzielski.

Ministerstwo Zdrowia od 1 marca 2022 roku planuje wprowadzić obowiązkowe szczepienia przeciwko koronawirusowi dla kilku grup zawodowych. Na tej liście znaleźli się pracownicy medyczni, nauczyciele oraz mundurówka. Zastanawiające jest, skąd pomysł na taką datę, a mianowicie wspomniany 1 marca.

„Oczywiście moje stanowisko jako ministra zdrowia jest takie, że powinniśmy jak najszerzej ten obowiązek wprowadzić. Ale ten obowiązek może być wprowadzony po czasie, który pozwala na przyjęcie pełnego szczepienia.” – komentuje Adam Niedzielski. Tym samym Minister Zdrowia chce dać wymienionym grupom zawodowym szansę dobrowolnego zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi.

„W tej sytuacji 1 marca to pierwsza z możliwych dat, która pozwoli na przygotowanie się do tego, bo wszystkie rygory, które dotyczą obowiązkowego szczepienia, będą stosowane po tej dacie, po 1 marca.” – dodaje szef resortu zdrowia.

źródło: money.pl, media

  1. To nas czeka już za 3 lata? Bill Gates nie ma najmniejszych wątpliwości
  2. Zastanawiające badania. O tyle spada skuteczność szczepionki po pięciu miesiącach
  3. Nie żyje małżeństwo. Mężczyzna wezwał pomoc, po chwili sam jej potrzebował. Olbrzymia tragedia

Zobacz również: