Bill Gates

Legendarny założyciel Microsoftu i jeden z najbogatszych ludzi na świecie, Bill Gates kolejny raz podzielił się swoją wizją przyszłości. Tym razem jednak Amerykanin nie mówi o plagach wirusów, jakie mają spłynąć na świat, a zupełnie o czymś innym.

Takie czekają nas czasy? Bill Gates nie ma złudzeń

Bill Gates jest niezwykle aktywny na swoim blogu internetowym. Właśnie popełnił tam kolejny wpis, z którego możemy wyczytać, jak zdaniem Amerykanina będzie wyglądać codzienne życie już za trzy lata. Jeśli dawać wiarę jego słowom, to szykuje się nam poważna rewolucja.

„Już za trzy lata spotkania biurowe i biznesowe przeniosą się do cyfrowego świata metaverse, a pracownicy i kontrahenci będą reprezentowani przez trójwymiarowe awatary.” – analizuje słowa Billa Gatesa portal o2.pl. Jak zauważa Gates pandemia znacząco przyspieszyła rozwój wirtualnych spotkań i ich technologii. Świat nie zamierza zwalniać i przez najbliższe trzy lata, jak wskazuje, czeka nas w tym zakresie ogromna rewolucja. Trudno sobie ją jeszcze teraz wyobrazić.

„Przewiduję, że w ciągu najbliższych dwóch lub trzech lat większość wirtualnych spotkań przeniesie się z siatek obrazu z kamer 2D (…) do metaversu, przestrzeni 3D z cyfrowymi awatarami.” – pisze wprost Bill Gates. „Nad awatarami 3D pracuje mnóstwo firm, a ja niedawno miałem okazję przetestować niektóre z ich prototypów. Byłem pod wrażeniem tego, co zobaczyłem. (…) Jest jeszcze trochę do zrobienia, ale zbliżamy się do progu, w którym technologia zaczyna odwzorowywać doświadczenie bycia razem w biurze.” – dodaje Amerykanin.

Jak widać, jeśli jego słowa się sprawdzą, już wkrótce i to za trzy lata przyjdzie nam żyć w zupełnie nowej rzeczywistości. Jak na razie przynajmniej, jeśli chodzi o jej biznesowy wymiar, ale kto wie, czy nie czeka nas taka codzienność. Technologia pędzi nieubłaganie.

źródło: money.pl, o2.pl

Zobacz również: