Telewizja Polska

Znowu głośno o TVP. Tym razem, okazało się, iż Telewizja Polska zamierza wydać olbrzymią sumę na budowę nowoczesnej siedziby. Internauci natychmiast zareagowali na tę wiadomość. W sieci zawrzało.

Telewizja Polska chce wybudować luksusową siedzibę

Wydaje się, że najnowsze doniesienia na temat stacji dowodzonej przez Jacka Kurskiego, nie przysporzą jej zwolenników. Właśnie ukazało się ogłoszenie o przetargu na budowę nowej siedziby Telewizji Polskiej, a konkretnie Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. „Wybudowanie zespołu budynków kanałów informacyjnych telewizji wraz z usługami, garażem podziemnym, infrastrukturą towarzyszącą oraz zagospodarowaniem terenu” – pisze o przedmiocie zamówienia serwis Wirtualne Media.

Tym co bulwersuje niejedną osobę jest kwota, jaką stacja Jacka Kurskiego zamierza przeznaczyć na ten cel. Otóż jak dowiadujemy się z dokumentacji przetargowej Telewizja Polska ma do rozdysponowania aż 75 milionów złotych. Wedle planów, powstać mają dwa budynki. Będą one zlokalizowane przy siedzibie głównej TVP na ul. Jana Pawła Woronicza w Warszawie.

Kwota zamówienia oburzyła internautów

Z pewnością Telewizja Polska będzie mogła pochwalić się nowoczesną, luksusową siedzibą. „Nowa siedziba Telewizyjnej Agencji Informacyjnej ma składać się z dwóch budynków. W pierwszym powstanie dwupoziomowy garaż podziemny i pięć kondygnacji naziemnych. Ponadto znajdą się tam m.in. dwa studia telewizyjne z pomieszczeniami towarzyszącymi oraz pomieszczenia biurowe i socjalne, studio TVP Sport, pomieszczenia dla montażystów i grafików, pomieszczenia redakcyjne, dwa studia telewizyjne na potrzeby TVP3, główny pokój komutacyjny, centrum danych oraz sale konferencyjne. Przestrzeń na newsroom Telewizyjnej Agencji Informacyjnej wyznaczono na parterze oraz pierwszym, drugim i trzecim piętrze” – opisuje serwis Wirtualne Media.

Z kolei drugi, dziesięciokondygnacyjny budynek pomieści pomieszczenia biurowe, gospodarcze i archiwa. Na dziewiątym piętrze zostanie zlokalizowane studio panoramiczne z reżyserką i pomieszczeniami zapleczowymi.

Oczywiście plany Telewizji Polskiej wzburzyły część internautów. W sieci pojawiły się niezbyt pochlebne opinie. Polaków, przede wszystkim, oburzyła zawrotna kwota 75 milionów, którą stacja Jacka Kurskiego zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia. „Będą mieć nową siedzibę z naszych podatków, bo TVPiS generuje tylko straty…”, „Największe i najdroższe szambo świata”, „Firma która nie umie na siebie zarobić – przecież cały czas jest na deficycie i to mimo abonamentu inwestuje grube pieniądze w nową siedzibę!” – grzmią ludzie.

Źródło: gazeta.pl, Wirtualne Media

  1. Przełomowe kroki ws. TVN24? Jak KRRiT widzi przyszłość stacji?
  2. Służby na Lotnisku Chopina postawione w stan gotowości. Pojawiła się informacja o bombie
  3. Czas na zmiany w 500 plus. Rząd już zapowiedział prace nad nowelizacją ustawy

Zobacz również: