500 plus

Od wielu miesięcy toczy się dyskusja publiczna, co dalej z 500 plus. Czy 500 złotych przyznane przed kilkoma laty wciąż ma taką samą wartość w obecnych czasach? To oczywiste, że nie. Dlatego, co rusz różne osoby proponują rządowi pracę nad podniesieniem pieniędzy, przyznawanych na dzieci. Jak donoszą największe portale internetowe w Polsce, takie prace ruszą, ale nie będą obejmowały kwoty, a chodzi o inne zmiany.

Rząd już zapowiedział zmiany w 500 plus

Wszystko to można nazwać zabiegiem kosmetycznym. Przynajmniej tak to wynika z punktu widzenia przeciętnego Polaka. Póki co nie zmieni się – i nic nie wskazuje na to, by zmieniła się w niedalekiej przyszłości – kwota świadczenia 500 plus. Rząd zapowiedział jednak inne zmiany.

O co takiego konkretnie więc chodzi? „Składanie wniosków o 500 plus wyłącznie w sposób elektroniczny i wypłatę tego świadczenia jedynie w formie bezgotówkowej.” – donosi o spodziewanych zmianach portal Interia.pl. Okazuje się, że to nie wszystko, co przygotowuje rząd. Niestety, ale jeszcze raz podkreślamy, że żadna ze zmian nie dotyczy podniesienia kwoty świadczenia.

„Mając na względzie ogromną skalę programu oraz ponoszone na niego nakłady finansowe, zasadnym jest weryfikacja i optymalizacja procesu przyznawania i obsługi świadczenia 500 plus.” – komentują doniesienia o nowelizacji osoby z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Zmiany mają wyeliminować dotychczasowe mankamenty programu 500 plus. Instytucją obsługującą wypłaty ma być od teraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych. ZUS według legislatorów i rządu dysponuje odpowiednim zasobem ludzkim, narzędziami i systemem informatycznym, aby podołać temu zadaniu.

źródło: Interia.pl, PAP

  1. Zgwałcili i zabili 9-letnią dziewczynkę. Oprawcy nie pozostaną bezkarni
  2. Rosja wysyła wojsko rakietowe tuż obok granicy polsko-białoruskiej. „Są szaleni”
  3. Szokujące sceny pod kościołem. Ksiądz uciekł przed rozwścieczonym tłumem (WIDEO)

Zobacz również: