Władysław Frasyniuk
Youtube

Szok i niedowierzanie – to reakcje, które najczęściej przewijają się w opinii publicznej po słowach byłego działacza opozycyjnego. Władysław Frasyniuk zmieszał z błotem polskich żołnierzy. Z jego ust, na antenie TVN24 padły takie określenia, jak śmieci czy banda psów.

TVN24 i najważniejsze osoby w Państwie reagują na słowa Władysława Frasyniuka

Duży niesmak (a nawet i mało powiedziane) po słowach, które na żywo, na antenie TVN24 wygłosił Władysław Frasyniuk. Były opozycjonista, od lat kojarzony jednak z totalną opozycją, zaatakował polskich pograniczników. Tematem rozmowy była między innymi napięta sytuacja na polsko-białoruskiej granicy. Nikt jednak nie spodziewał się, że aż tak niecenzuralne i tym samym brutalne słowa padną z ust Frasyniuka.

„Tak nie postępują żołnierze. Śmieci po prostu. To nie są ludzkie zachowania – trzeba to mówić wprost. To antypolskie zachowanie. Ci żołnierze nie służą państwu polskiemu, przeciwnie – plują na te wszystkie wartości, o które walczyli pewnie ich rodzice, albo dziadkowie. (…) To wataha psów, która osaczyła biednych, słabych ludzi.” – wypalił na antenie TVN24, Władysław Frasyniuk, cytowany przez portal Wirtualna Polska.

Podczas programu, jak zauważają komentatorzy, zabrakło reakcji prowadzącego, który powinien przerwać wypowiedź Frasyniuka. Stacja TVN24 wydała oświadczenie i bije się w pierś. Głos zabrał też Premier Rzeczypospolitej Polskiej, Mateusz Morawiecki oraz Minister Obrony Narodowej, Mariusz Błaszczak. Zobacz poniżej, co powiedzieli.

„Padły słowa, które muszą się spotkać z potępieniem. Zaangażowany w działania opozycji Władysław Frasyniuk w sposób wyjątkowo podły obrażał żołnierzy Wojska Polskiego na antenie telewizji TVN24. Dodajmy, że prowadzący rozmowę dziennikarz w żaden sposób nie zareagował na te słowa.” – skomentował to, co się wydarzyło Premier Rzeczypospolitej Polskiej, Mateusz Morawiecki.

Zawiadomienie do prokuratury w sprawie słów Władysław Frasyniuka zamierza złożyć Minister Obrony Narodowej. „Szkoda słów i komentarzy na prostacką wypowiedź jednego z najważniejszych autorytetów TVN24. Takie zachowania trzeba konsekwentnie zwalczać. Kieruję zawiadomienie do prokuratury ws. znieważenia żołnierzy Wojska Polskiego.” – napisał na Twitterze Mariusz Błaszczak.

źródło: Wirtualna Polska

  1. 140 tysięcy osób bez prądu. Ogromne zniszczenia po przejściu huraganu
  2. Mocny wpis Donalda Tuska na temat uchodźców. Opozycja przeciera oczy ze zdziwienia
  3. Danuta Holecka ma nową pracę. Co dalej z „Wiadomościami TVP”?

Zobacz również: