Donald Tusk ma problem

Jak mówił tak zrobił, Donald Tusk wrócił do polskiej polityki. Były premier jest nie tylko przewodniczącym Platformy Obywatelskiej, ale coraz częściej, na gorąco komentuje także najważniejsze wydarzenia w kraju i na świecie. Tym razem Tusk odniósł się do kryzysu przy polsko-białoruskiej granicy. Jego wpis wywołał oburzenie – także wśród posłów opozycji.

Donald Tusk pisze na Twitterze o uchodźcach. Reakcje? Chyba nie takich się spodziewał

Od kilkunastu dni przy polsko-białoruskiej granicy koczują uchodźcy z Bliskiego Wschodu. Na miejscu są polskie, jak i białoruskie służby. Ostatnio udali się tam także posłowie i posłanki opozycji, którzy zarzucają polskim władzom skandaliczne podejście do sprawy i brak pomocy dla uchodźców. Teraz całą sytuację skomentował Donald Tusk. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej wywołał prawdziwą burzę w internecie.

Wpis Donalda Tuska na Twitterze oburzył zwłaszcza posłów z lewej strony sceny politycznej. Zaszokowani są też przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości. Co takiego napisał Donald Tusk i jakie pojawiły się komentarze? Zobacz poniżej.

„Polskie granice muszą być szczelne i dobrze chronione.” – zaczął swój wpis przewodniczący Platformy Obywatelskiej. „Kto to kwestionuje, nie rozumie, czym jest państwo.” – pisał dalej. Taki wpis nie spodobał się zwłaszcza przedstawicielom ugrupowań związanych z Lewicą.

„Obrzydliwy tweet. Żaden człowiek nie jest nielegalny.” – skomentował to, co napisał Donald Tusk, Bartosz Grucela, który jest członkiem zarządu partii Razem. Nieco bardziej dyplomatyczny, ale też krytyczny względem opinii Donalda Tuska jest Maciej Gdula. „Czyli PiS zamiast używania twardej retoryki powinno trzymać na granicy bez wody i jedzenia jeszcze więcej uchodźców? Jestem zdziwiony.” – skomentował tweeta Donalda Tuska poseł Lewicy.

Maciej Wąsik, wiceszef MSWiA przypomniał stanowisko Tuska sprzed lat i jego działania, sugerując, że wpis lidera Platformy Obywatelskiej nie jest szczery. „Można byłoby uwierzyć @donaldtusk, w jego miłość do ochrony granic, gdyby nie to, że w czasie, gdy był premierem, likwidowano na potęgę oddziały Straży Granicznej.Pamiętamy też stanowisko Tuska w 2015. Bardzo dobrze pamiętamy…” – czytamy we wpisie wiceszefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

źródło: Interia, Twitter

  1. Obława na Jacka Jaworka? W akcji antyterroryści, drony i kamery na podczerwień
  2. Andrzej Duda przerwał swój urlop. Powód zaskakuje. Wiadomo, dokąd się udał
  3. Danuta Holecka ma nową pracę. Co dalej z „Wiadomościami TVP”?

Zobacz również: