Mateusz Morawiecki list do Polaków
Youtube

Super Express opublikował specjalny list, który Premier Rzeczypospolitej Polskiej, Mateusz Morawiecki napisał do Polaków. Czytamy w nim o wyższych zarobkach, bezpiecznej przyszłości polskich rodzin, godnych emeryturach, ale nie tylko. 

Mateusz Morawiecki zwrócił się do Polaków w specjalnym liście

Premier Rzeczypospolitej Polskiej w swoim liście przypomniał, że już od nowego roku rząd zacznie wdrażać rozwiązania, zapisane w Polskim Ładzie. „Wyższe zarobki, bezpieczna przyszłość polskich rodzin, godne emerytury i dobry klimat dla rozwoju polskich firm. To hasła, które przez lata brzmiały jak naiwne marzenia. Dziś wreszcie jesteśmy blisko, by te marzenia stały się rzeczywistością. Polski Ład to nasza droga do budowy państwa dobrobytu. To nasza droga do europejskiego standardu życia.” – napisał Mateusz Morawiecki. Jednak to nie wszystkie słowa, którymi Premier Rzeczypospolitej Polskiej zwrócił się do rodaków.

Mateusz Morawiecki stwierdził, że Polska jest gotowa do przysłowiowego „odbicia” się po pandemii i czas zacząć to realizować. Premier jeszcze raz przypomniał, że Polski Ład ma na celu zbudowanie autentycznej i silnej „klasy średniej” w naszym kraju. Będą wyższe zarobki i wyższe emerytury. „Wprowadzamy kwotę wolną od podatku w wysokości aż 30 tys. zł. Skorzysta na tym przeszło 18 mln Polaków. Podatku od emerytury do 2,5 tys. zł nie zapłacą też emeryci. Co miesiąc dostaną więcej pieniędzy na rękę.” – wylicza w liście wszystkie zalety Polskiego Ładu.

Premier jeszcze raz przypomniał, że rząd zamierza wspierać też rodziny i dzieci. Zadbać o ich edukację i przyszłość naszego kraju. „Kontynuujemy wsparcie dla polskich rodzin. Dzięki Polskiemu ładowi będzie ich stać na własny dom czy mieszkanie. A nasze dzieci będą uczyć się w wyremontowanych i lepiej wyposażonych szkołach. To wielka inwestycja w ich przyszłość.” – możemy przeczytać słowa, które Mateusz Morawiecki skierował w liście do Polaków.

źródło: Super Express, wPolityce.pl

  1. Policja wpadła na nowy trop. Czy to możliwe, że Jacek Jaworek wszystko zaplanował?
  2. Pobili się w programie na żywo. Politykom puściły nerwy. Mamy nagranie
  3. Potrącił dwie 17-latki. Jedna nie żyje. Nagranie, które wrzucił do internetu przeraża

Zobacz również: