wybuch gazu

W obliczu czwartej fali koronawirusa, wszyscy zastanawiają się, jakie kroki podejmie polski rząd, jeśli liczba nowych przypadków zachorowań na COVID-19 zacznie gwałtownie wzrastać. Czy obostrzeniami zostaniemy objęci wszyscy, a może Ministerstwo Zdrowia i Premier Rzeczypospolitej Polskiej swoje działania skoncentruje na osobach niezaszczepionych? Stanowisko w tej sprawie zajął Główny Inspektor Sanitarny.

Ograniczenia dla niezaszczepionych? Szef GIS zajął stanowisko

Polacy zastanawiają się, co pocznie rząd w obliczu czwartej fali koronawirusa. Czy podążymy śladem innych krajów Europy, które decydują się wprowadzać ograniczenia dla niezaszczepionych osób? Przykładem może być tutaj Francja, która już zdecydowała się wprowadzić drastyczne obostrzenia dla osób, które nie zaszczepiły się przeciwko koronawirusowi. Chodzi o to, że niezaszczepieni Francuzi nie wejdą chociażby do restauracji czy muzeum. Jak będzie wyglądać sytuacja w Polsce? Swoje stanowisko wyraził Główny Inspektor Sanitarny.

„Obserwujemy pandemię w innych państwach, analizujemy też zachowania społeczne w naszym kraju.” – mówi Polskiej Agencji Prasowej, Krzysztof Saczka. Szef GIS nie wyklucza, że w naszym kraju będzie trzeba wprowadzić pewne zasady bezpieczeństwa związane ze stopniem zaszczepienia społeczeństwa.

„Jak najdalszy jestem od tego, abyśmy dzielili społeczeństwo. Każdy jest wolnym obywatelem i podejmuje określone decyzje.” – mówi jednak Saczka, pytany o ograniczenia stosowane chociażby we Francji. Wskazuje, że ważny jest także społeczny aspekt rozwiązań prowadzących do przerwania zakażeń.

„Może dojść do takiej sytuacji, że w Polsce też pewnego rodzaju zasady będą wdrożone właśnie w takim kontekście, aby osoby, które są zaszczepione nie były narażane na ryzyko przez osoby, które nie są zaszczepione.” – przyznał na koniec szef GIS. Jak widać, nic nie jest wykluczone, a odpowiednie służby na bieżąco przyglądają się koronawirusowej sytuacji w Europie i w Polsce. I na tej podstawie będą i są podejmowane wszelkie decyzje.

źródło: Interia, PAP, media

  1. Policja poszukuje dwóch zaginionych nastolatek. Mundurowi publikują zdjęcia
  2. Nie żyje aktor z „Samych Swoich”. O nagłej śmierci poinformował Związek Artystów Scen Polskich
  3. Problem ze szczepionkami Johnson & Johnson. Mogą powodować rzadkie schorzenie

Zobacz również: