źródło: YouTube/WTK

Temat procesu Ojcu Rydzyka – zwłaszcza w mediach – nie cichnie. Główny oskarżony kolejny raz apeluje do swoich zwolenników – mówi o nagonce i nękaniu. Tymczasem okazuje się, że wszystko zmierza ku zakończeniu procesu, który rozpoczął się w zaledwie w kwietniu. 

Proces w sprawie znanego ojca Rydzyka i dwóch jego współpracowników wysoko postawionych fundacji Lux Veritatis ruszył początkiem kwietnia. Sprawę rozpatruje Sąd Okręgowy w Warszawie. Jego wszczęcie do tej pory budzi wiele emocji wśród społeczeństwa, bowiem temat licznych nieprawidłowości w fundacji znanego w całej Polsce duchowego ciągnie się już od 5 lat.

O TYM PISALIŚMY: Ojciec Rydzyk stanie przed sądem. Czeka go proces karny, chodzi o jego fundację

Tym większym zaskoczeniem okazuje się fakt, iż po niespełna 2 miesiącach warszawska prokuratura dąży do zakończenia sprawy. Tak przynajmniej twierdzi Szymon Osowski, prezes organizacji WatchDog. Jego zdaniem prokurator „usilnie dąży” do zamknięcie sprawy. Jak jednak zdradził dziennikarzom portalu Onet sąd pozostaje nieugięty wobec prób prokuratorów.

Ojciec Rydzyk: „Zacznijcie zbierać podpisy”

W minioną środę przesłuchano ojca Rydzyka. W efekcie jednak nie trwało to długo. Jak donosi onet.pl ostatecznie Tadeusz Rydzyk nie wziął na siebie odpowiedzialności procesowej, po czym powiedział, że nie da rady dalej odpowiadać na pytania, tłumacząc się jednocześnie, że jest zmęczony. Dodajmy, że współoskarżeni również nie przyznają się do winy w sprawie nieprawidłowości w księgowości fundacji.

Ojciec Rydzyk udzielił później komentarza w swojej sprawie. Zwrócił się do słuchaczy Radia Maryja i widzów Telewizji Trwam. Mówi on, że cała sprawa to nękanie i nagonka na niego samego i jego działalność.

Oto, co powiedział redemptorysta:

To jest nie tylko nagonka, nie tylko nękanie. To następny etap do zlikwidowania Telewizji Trwam i Radia Maryja. Co możemy zrobić? Owszem – modlitwa. Ale tylko siła wszystkich słuchaczy! Kochani, prosimy może pisać już nie tylko indywidualnie, ale zacznijcie zbierać podpisy.

Nawet gdyby było 100 lub 200 tys. podpisów, to jest mało. (…) Tylko cały naród katolicki! (…) Wyobraźcie sobie, że nie ma już Radia Maryja i TV Trwam, że będą już tylko media polskojęzyczne, liberalno-lewicowe i co z Polską?

źródło: onet.pl

  1. Rydzyk jest bankrutem? Niczego nie posiadam. Zaskakujące słowa założyciela Radia Maryja i Telewizji Trwam
  2. Andrzej Duda wystosował list do Tadeusza Rydzyka. Proszę przyjąć moje serdeczne pozdrowienia
  3. Kolejna afera wokół rozprawy ojca Rydzyka? ;Piszcie do prezydenta, premiera i tzw. prawicy

Zobacz również: