źródło: YouTube

Dziś dzień planowanych zeznań ojca Rydzyka w jego procesie karnym. Stąd wywiązała się kolejna burza dyskusyjna. Tadeusz Rydzyk apeluje o kontakt z „tzw. prawicą”, z premierem a nawet prezydentem.

Przypomnijmy, że proces karny wytoczono Tadeuszowi Rydzykowi ze względu na tajemnicze dofinansowania m.in. Fundacja Lux Veritatis ojca Rydzyka. Po stronie oskarżających zaś stoi Stowarzyszenie Watchdog.

O TYM PISALIŚMY: W kwietniu ruszy proces karny ojca Rydzyka. Chodzi o rządowe dofinansowania

Co prawda fundacja redemptorysty przedstawiła część swoich finansowań i tego, jak zostały one rozporządzone. Te jednak nie zostały przedstawione rzetelnie, ze względu na fakt, że duża część z nich nie została wcale przedstawiona. Wspominane stowarzyszenie pochyliło się nad tą sprawą, jednak sporej części informacji nie otrzymano.

[irp]

Ojciec Rydzyk prosi wiernych o interwencję

Dodajmy już na początku, że odkąd sprawa o pozwanie fundacji Rydzyka nagłośniono, w mediach, których Rydzyk jest założycielem również na ten temat nie milczały. Pojawiły się audycje. programy czy też teksty zarówno w Radiu Maryja, jak i Telewizji Trwam. Wszystkie te wzmianki miały zróżnicowany charakter; od merytorycznych komentarzy czy wypowiedzi, po sugestie o antykatolickim spisku i ograniczeniu wolności słowa.

Na tym jednak się nie skończyło. Wczoraj – czyli dzień przed planowanym przesłuchaniem ojca Rydzyka – pojawił się na stronie Radia Maryja artykuł, które treść wzbudziła duże kontrowersje. Pojawiła się w nim konkretna prośba: „Proszę, zacznijcie działać”.

Artykuł pojawił się pod tytułem „O. DR T. RYDZYK CSSR: PROSZĘ O MODLITWĘ I DZIAŁANIE W OBRONIE FUNDACJI LUX VERITATIS”. Jest w nim zaznaczone m.in., że działania Watchodoga mają na celu zablokowanie działania fundacji Lux Veritatis. Zaznaczono również, że rzeczony pozew jest częścią szerszych „ataków” skierowanych w fundację oraz „katolickie, propolskie media”.

[irp]

Rydzyk apeluje do słuchaczy

Jednak nie tylko sugestywne oskarżenia wobec Stowarzyszenia Watchdog zwróciły uwagę. Pojawił się tam daleko idący apel ojca redemptorysty. Co ciekawe na prośbę o modlitwę się nie skończyło.

„Proszę o modlitwę, ale ponadto trzeba się zebrać, więc proszę, zacznijcie działać. (…) Piszcie państwo do prezydenta, premiera i tzw. prawicy. Pytajcie swoich posłów, o co tutaj chodzi. Czy to jest zgodnie z Konstytucją RP, żeby siły finansowane spoza Polski nas nękały?” – apelował Rydzyk.

źródło: onet.pl

[irp]

Zobacz również: