źródło: YouTube

Dziś dzień planowanych zeznań ojca Rydzyka w jego procesie karnym. Stąd wywiązała się kolejna burza dyskusyjna. Tadeusz Rydzyk apeluje o kontakt z „tzw. prawicą”, z premierem a nawet prezydentem.

Przypomnijmy, że proces karny wytoczono Tadeuszowi Rydzykowi ze względu na tajemnicze dofinansowania m.in. Fundacja Lux Veritatis ojca Rydzyka. Po stronie oskarżających zaś stoi Stowarzyszenie Watchdog.

O TYM PISALIŚMY: W kwietniu ruszy proces karny ojca Rydzyka. Chodzi o rządowe dofinansowania

Co prawda fundacja redemptorysty przedstawiła część swoich finansowań i tego, jak zostały one rozporządzone. Te jednak nie zostały przedstawione rzetelnie, ze względu na fakt, że duża część z nich nie została wcale przedstawiona. Wspominane stowarzyszenie pochyliło się nad tą sprawą, jednak sporej części informacji nie otrzymano.

ZOBACZ!  Nie żyje wybitny polski artysta. Był laureatem wielu odznaczeń

Ojciec Rydzyk prosi wiernych o interwencję

Dodajmy już na początku, że odkąd sprawa o pozwanie fundacji Rydzyka nagłośniono, w mediach, których Rydzyk jest założycielem również na ten temat nie milczały. Pojawiły się audycje. programy czy też teksty zarówno w Radiu Maryja, jak i Telewizji Trwam. Wszystkie te wzmianki miały zróżnicowany charakter; od merytorycznych komentarzy czy wypowiedzi, po sugestie o antykatolickim spisku i ograniczeniu wolności słowa.

Na tym jednak się nie skończyło. Wczoraj – czyli dzień przed planowanym przesłuchaniem ojca Rydzyka – pojawił się na stronie Radia Maryja artykuł, które treść wzbudziła duże kontrowersje. Pojawiła się w nim konkretna prośba: „Proszę, zacznijcie działać”.

Artykuł pojawił się pod tytułem „O. DR T. RYDZYK CSSR: PROSZĘ O MODLITWĘ I DZIAŁANIE W OBRONIE FUNDACJI LUX VERITATIS”. Jest w nim zaznaczone m.in., że działania Watchodoga mają na celu zablokowanie działania fundacji Lux Veritatis. Zaznaczono również, że rzeczony pozew jest częścią szerszych „ataków” skierowanych w fundację oraz „katolickie, propolskie media”.

ZOBACZ!  Nie żyje 4-letni chłopiec. W Gorzowie Wielkopolskim trwa obława na sprawcę wypadku

Rydzyk apeluje do słuchaczy

Jednak nie tylko sugestywne oskarżenia wobec Stowarzyszenia Watchdog zwróciły uwagę. Pojawił się tam daleko idący apel ojca redemptorysty. Co ciekawe na prośbę o modlitwę się nie skończyło.

„Proszę o modlitwę, ale ponadto trzeba się zebrać, więc proszę, zacznijcie działać. (…) Piszcie państwo do prezydenta, premiera i tzw. prawicy. Pytajcie swoich posłów, o co tutaj chodzi. Czy to jest zgodnie z Konstytucją RP, żeby siły finansowane spoza Polski nas nękały?” – apelował Rydzyk.

źródło: onet.pl

ZOBACZ!  Potworny wypadek. Mężczyzna jechał na ślub. Z auta pozostały strzępy...

Zobacz również: