Jan Paweł II pomnik

Niestety, ale kolejny raz uderzono w symbol Polaków, którym jest Jan Paweł II. Wandale niemal doszczętnie zdemolowani pomnik z podobizną Papieża Polaka. 

Zdemolowany pomnik Jana Pawła II

Wszystko wydarzyło się w Kanadzie, gdzie Jan Paweł II jest równie szanowany przez Polaków i Kanadyjczyków, jak w Polsce. Jak się jednak okazuje, niestety nie przez wszystkich. Wandale kolejny raz dali o sobie znać, malując pomnik Jana Pawła II czerwoną farbą.

„To przestępstwo z nienawiści. Parafianie uczestniczący w niedzielnych mszach polonijnych byli zszokowani, gdy zobaczyli pomnik.” – nie kryje swojego oburzenia aktem wandalizmu Andrzej Makarewicz, wiceprezes Kongresu Kanadyjskich Polaków.

Skalę zniszczeń pomnika Jana Pawła II możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach. Imię Papieża Polaka zostało zamalowane czerwoną farbą, a oprócz tego, na pomniku widzimy kilkadziesiąt odciśniętych dłoni. O dokonanie profanacji oskarżana jest kobieta, choć policja na ten moment nie ujawnia więcej szczegółów.

pomnik Jana Pawła II
globalnews.ca
pomnik Jana Pawła II
globalnews.ca

Pomnik Jana Pawła II znajduje się przed wejściem do katolickiego kościoła Różańca Świętego w Edmonton. To właśnie w tym rejonie znajduje się jedno z największych skupisk kanadyjskiej Polonii.

To już nie pierwszy raz, kiedy doszło do zniszczenia pomnika, postawionego na cześć św. Jana Pawła II. Ostatnia taka sytuacja miała miejsce w styczniu 2021 roku, kiedy wandale, protestujący rzekomo w obronie Praw Kobiet, sprofanowali pomnik Papieża Polaka w Warszawie. Pisaliśmy o tym w naszym artykule, gdzie znajdziesz także zdjęcia z tamtych haniebnych zajść.

źródło: globalnews.ca, Interia.pl, mat. prasowe

  1. Zagadkowa śmierć 20 osób podczas wakacji. Wstrząsającego odkrycia dokonał… przypadkowy rybak
  2. Trzecia dawka lada moment. Polska szykuje gigantyczne zamówienie kolejnych dawek szczepionki
  3. Młody aktor nie żyje. Grał m.in. w „Na Wspólnej” czy filmie Patryka Vegi. Miał zaledwie 37 lat

Zobacz również: