z TVP do TVN

Rada Mediów Narodowych zdecydowała o wyborze nowego prezesa Telewizji Polskiej. Choć początkowo zapowiadało się na niespodziankę, to ostatecznie kolejny raz szefem TVP został Jacek Kurski. Wiadomo, ile otrzymał głosów.

Jacek Kurski ponownie wybrany szefem TVP

Obyło się bez niespodzianki i Jacek Kurski został ponownie wybrany prezesem Telewizji Polskiej na kolejną kadencję. Jak donoszą Wirtualne Media, za kandydaturą Jacka Kurskiego głosowało troje członków Rady Mediów Narodowych. Wszyscy są reprezentantami Prawa i Sprawiedliwości, więc bądź co bądź, takie głosowanie nie może dziwić.

Jacek Kurski został wybrany na kolejną czteroletnią kadencję. Choć początkowo wydawać się mogło, że może mieć kontrkandydata, to ostatecznie był jedynym kandydatem na fotel prezesa TVP. Początkowo o zgłoszeniu własnego kandydata zastanawiał się Juliusz Braun, czyli członek Rady Mediów Narodowych niezwiązany z Prawem i Sprawiedliwością, ale jak donoszą Wirtualne Media, ostatecznie wycofał się z tego pomysłu.

Niewykluczone, że Braun policzył „szable” w Radzie Mediów Narodowych i wiedział, że ciężko będzie przeciwstawić się kandydaturze Jacka Kurskiego na prezesa TVP. „Nie było sensu, już podczas poprzedniego głosowania usłyszałem przecież od przewodniczącego Czabańskiego, że konkursy tylko stwarzają niepotrzebne kłopoty i nie są wymagane ustawowo. W związku z tym doszedłem do wniosku, że sprawa Kurskiego na stanowisku jest przesądzona.” – wyjaśnił zresztą sam Juliusz Braun na łamach Wirtualnych Mediów.

Chwilę później wypłynęła też informacja, którą podał portal o2.pl, że zgłoszenie innej kandydatury rozważał też Robert Kwiatkowski, kojarzony z Lewicą. Jednak i on wycofał się ostatecznie ze swojego pomysłu, wiedząc, że Jacek Kurski jest w tym momencie zbyt silnym kandydatem, by ktokolwiek przy większości Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Mediów Narodowych mógłby go pokonać.

źródło: o2.pl, Wirtualne Media

  1. Chłopiec wjechał wprost pod rozpędzony samochód. Wszystko nagrały kamery (WIDEO)
  2. Ostry wpis Andrzeja Kosmali o Lichtmanie i Krawczyku. „Dlaczego Krzysztof tak nagle umarł…”
  3. Będą obostrzenia dla niezaszczepionych? Pojawiły się konkretne informacje

Zobacz również: