wybuch gazu

Od wielu tygodni w przestrzeni publicznej toczy się dyskusja na temat obostrzeń dla osób niezaszczepionych. Wreszcie pojawiły się na ten temat konkretne informacje i co tu dużo ukrywać, część osób będzie rozwścieczona. Chodzi o decyzję Rady Medycznej przy Premierze Rzeczypospolitej Polskiej, Mateuszu Morawieckim.

Rada Medyczna rekomenduje obostrzenia dla niezaszczepionych

Co zrobi Mateusz Morawiecki i Adam Niedzielski po rekomendacji, wystosowanej przez Radę Medyczną, działającą przy Premierze Rzeczypospolitej Polskiej? To gremium rekomenduje utrzymanie bądź też wprowadzenie obostrzeń dla osób, które nie przyjęły szczepionki przeciwko koronawirusowi.

„Epidemia się nie skończyła i póki tak jest, to wszystkich obostrzeń nie da się w naszej ocenie znieść. Oczywiście w stosunku do osób niezaszczepionych.” – wyjawił wprost jeden z członków Rady Medycznej, dr Konstanty Szułdrzyński.

„Jako członkowie Rady Medycznej przy premierze konsekwentnie opowiadamy się za utrzymaniem części obostrzeń dla osób niezaszczepionych.” – przekazał ekspert. Jednocześnie w rozmowie z Polską Agencją Prasową przyznał wprost, że taki wariant jest brany pod uwagę przez rząd.

„(…) To właśnie te osoby będą znów jesienią narażone na najcięższy przebieg COVID-19. To właśnie niezaszczepieni seniorzy mogą trafiać do szpitali i pod respirator.” – mówi dr Szułdrzyński o możliwej sytuacji osób niezaszczepionych na jesieni.

Przypomnijmy, że harmonogram walki z pandemią i kolejne luzowanie obostrzeń ma zostać ogłoszone w najbliższy czwartek. Wówczas dowiemy się, czy rząd wprowadzi sugestię Rady Medycznej w życie czy jednak zdecyduje się podążyć inną ścieżką i luzowanie obostrzeń będzie dotyczyć wszystkich bez wyjątku.

źródło: Interia.pl, PAP

  1. Kolejne mocne oskarżenia pod adresem księdza. Ten wszystkiemu zaprzecza. Chodzi o przyjaciela kard. Dziwisza
  2. Ostry wpis Andrzeja Kosmali o Lichtmanie i Krawczyku. „Dlaczego Krzysztof tak nagle umarł…”
  3. Szykują się dodatkowe pieniądze dla emerytów. Seniorzy zacierają ręce

Zobacz również: