Adam Niedzielski
Foto: Youtube

W ostatnim czasie pandemia wyraźnie wyhamowała, ale przeważająca część ekspertów jest zgodna i twierdzi, że wcale to nie musi oznaczać ostatecznego zwycięstwa z koronawirusem. Pandemia może wrócić wtedy, kiedy lato ustąpi, a na domiar złego odkrywane są coraz to nowe warianty koronawirusa. I dlatego, w związku z tym wszystkim, Adam Niedzielski udzielił zdecydowanej wypowiedzi o potencjalnych nowych obostrzeniach.

Rząd wprowadzi nowe obostrzenia? Na to wygląda

Wygląda dokładnie na to, że po okresie luzowania obostrzeń, rząd może zdecydować się wprowadzić pewne, nowe ograniczenia. Będą one dotyczyć osób, które przechodzą zakażenie koronawirusem oraz przebywają na kwarantannie. Złudzeń w tym temacie nie pozostawił sam Adam Niedzielski.

„Dodatkowe obostrzenia sanitarne są możliwe.” – potwierdza Minister Zdrowia. „Chodzi o osoby zakażone niebezpiecznymi wariantami koronawirusa. Ministerstwo Zdrowia spodziewa się, że za dwa miesiące każdy przypadek zakażenia koronawirusem będzie sekwencjonowany, wynik badania ma być znany przed upływem izolacji zakażonego.” – analizuje sytuację Radio ZET.

Z przekazu Ministerstwa Zdrowia i słów Adama Niedzielskiego wywnioskować można, że nowe obostrzenia będą dotyczyć nie tylko osób zakażonych najgroźniejszymi wariantami koronawirusa, ale także tych, którzy przebywają na kwarantannie. „Jeśli chodzi o kwestię tych bardziej dolegliwych środków, to tutaj inspektor sanitarny ma prawo i możliwości, żeby wydłużyć kwarantannę. Standardem jest to, że ten pierwszy okres przedłużenia to jest do 14 dni, mówię tutaj o izolacji jak i kwarantannie, ale mówię też o wprowadzeniu ewentualnego wymogu negatywnego testu przy wyjściu z kwarantanny lub izolacji” – przyznał wprost Adam Niedzielski.

„Ewentualny test przed zakończeniem kwarantanny będą wykonywały zarówno osoby zakażone wariantem delta czy innymi wariantami koronawirusa uznanymi jako alertowe, jak i ci, którzy z tą zakażoną osobą miały kontakt.” – czytamy w internetowym wydaniu Radia ZET, które tym samym cytuje słowa Wojciecha Andrusiewicza, który jest rzecznikiem Ministra Zdrowia.

źródło: Radio ZET, PAP

  1. Fani zaniepokojeni stanem zdrowia Kazika. Koncerty odwołane. Wiemy, co dzieje się z wokalistą Kultu
  2. Koszmarny widok. Ciężko uwierzyć, jak wygląda grób Pawła Królikowskiego
  3. Kompromitacja policjantki. O mały włos, a doszłoby do tragedii (WIDEO)

Zobacz również: