zrzut ekranu Youtube

„Kompromitacja policji” – tak na nagranie, które pojawiło się w popularnym serwisie Youtube zareagowali dziennikarze portalu pobocze.pl. Ich zdaniem tragedia wisiała na włosku i trudno odnieść inne wrażenie, oglądając nagranie, które bije rekordy popularności w sieci. Jego fragment publikujemy w naszym tekście

Nieodpowiedzialne zachowanie policjantki z Ostródy

Nagranie z samochodowego wideorejestratora pojawiło się na popularnym kanale Youtube „STOP CHAM”, który publikuje wiele podobnych sytuacji drogowych, spowodowanych przez nieodpowiedzialnych kierowców, które w konsekwencji mogłyby, ale na szczęście nie doprowadziły do tragedii. Choć i zdarzają się też nagrania, które ni kończą się happy endem.

Wracając jednak do publikowanego poniżej materiału, widzimy na nim policjantkę, która ręcznym radarem mierzy prędkość pojazdów poruszających się po dwupasmowej drodze. Problem w tym, w jaki sposób to robiła. „Efekt bezmyślności policjantów widać na filmie. Kierowca białej kii, który zupełnie nie spodziewał się obecności kogokolwiek na wyłączonym z ruchu obszarze po swojej lewej stronie, zareagował w łatwy do przewidzenia sposób – stając na hamulcu. Nie wiadomo, czy wystraszył się samej obecności pieszego, czy raczej zdał sobie sprawę z tego, że policjantka „strzela” do niego z radaru. Efektem było odruchowe hamowanie awaryjne, które – samo w sobie – na drodze szybkiego ruchu stwarza skrajnie niebezpieczną sytuację.” – czytamy w portalu poboczem.pl.

Całość utrwalił jeden z kierowców za pomocą kamery samochodowej na przedniej szybie swojego pojazdu. „Jedynie trzeźwa reakcja uchroniła jadącego za kią kierowcę od staranowania poprzedzającego pojazdu. Trzeba przyznać, że sporo szczęścia miała też sama policjantka! Gdyby kierowcy nie udało się ominąć kii, jest całkiem prawdopodobne, że uderzone w tył auto potrąciłoby również ją.” – dodają słusznie dziennikarze poboczem.pl.

Póki co policja z Ostródy nie odniosła się do opublikowanego w internecie nagrania, choć to bije wszelkie rekordy popularności. Zarówno pod względem wyświetleń, jak i komentarzy.

źródło: Youtube.pl, poboczem.pl

  1. Zaskakujące głosowanie posłów Konfederacji. Jeden z nich tłumaczy się ze swojego zachowania
  2. Ktokolwiek widział: zaginęła 14-letnia Nikola. Rodzina szuka pomocy w mediach
  3. Skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie matki. Miała pod opieką trójkę dzieci

Zobacz również: